Кабінет Міністрів України скасував державне регулювання цін на продукти харчування з 1 липня.
У постанові Кабміну №394 від 7 червня зазначається, що головна мета таких змін – зниження адміністративного тиску на бізнес, усунення надмірного втручання держави в економічні процеси, розвиток конкуренції й дебюрократизація (дерегулювання) у сфері ціноутворення. Про це повідомляє МІСТО з посиланням на Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.
Цією постановою Кабмін скасував для виробників продовольчих товарів зобов’язання подачі в Держпродспоживслужбу обґрунтування необхідності зміни оптово-відпускних цін на свою продукцію.
Також скасували порядок формування цін на продовольчі товари, що був затверджений у 2008 році. Дія постанови поширюється на граничні торговельні надбавки до оптової ціни виробника на борошно, хліб, макаронні вироби, крупи, цукор, яловичину, свинину й м’ясо птиці, ковбасні вироби варені, молоко, сир, сметану, масло вершкове, олію соняшникову, яйця курячі не вище ніж 15%.
Постанова діє і на граничні рівні рентабельності й торговельні надбавки на дитяче харчування, граничні розміри плати за послуги, що надаються в торговельних об’єктах, на граничні рівні цін, нормативи рентабельності (у розмірі не вище ніж 20%), на ринках із продажу продовольчих і непродовольчих товарів.
Нагадаємо, на жовтень-грудень 2016 року уряд як експеримент скасував норми із встановлення максимальної торговельної надбавки в 15-20% на 17 груп товарів, зокрема, на крупи, м’ясо, молоко, борошно, ковбаси, яйця, сир, сметану, масло з метою ухвалення рішення про дію такого регулювання в майбутньому. Дослідження результатів експерименту показало, що за час, поки не діяло державне регулювання цін на основні продовольчі товари, ціни зростали не більше, ніж зазвичай.
mi100.info