• Главная
  • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
  • АРХИВ
  • RSS feed
  • Перші підсумки парламентських виборів
    Опубликовано: 2006-04-03 09:17:00

    Шановні співвітчизники!

    Дорога українська громадо!

    Сьогодні я говоритиму про перші підсумки виборів до українського парламенту та місцевих органів влади.

    Тиждень тому Україна склала важливий іспит – провела чесні вибори. Демократичність нинішньої виборчої кампанії визнали практично всі учасники перегонів, українські і міжнародні спостерігачі.

    Політичні сили мали рівні можливості донести свою позицію до виборців, а громадяни – віддати свій голос без тиску.

    Найголовніше, що чесність нинішньої кампанії визнав український народ.

    Соціологічні опитування і настрої людей свідчать – вперше за останні роки громадяни України переконані, що їх голос був важливим, і що їх вибором не маніпулювала влада.

    Як Президент України я вважаю це серйозним досягненням української влади.

    Єдиним переможцем цих виборів є український народ, який продемонстрував високу активність і громадянську свідомість.

    Вибір народу засвідчив головне – незворотність демократичних змін і підтримку європейського вибору України.

    Підрахунок голосів пройшов без масових фальсифікацій, як було в минулому. Хоча, будемо відвертими, є сигнали, коли представники місцевої влади намагалися підправити результати голосування на користь тих чи інших політичних сил.

    Ці випадки не залишаться поза увагою правоохоронних органів. Цього тижня я провів нараду з керівниками Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки, з головою Верховного Суду України.

    Я закликаю відповідні структури не повторити помилок 2004 року, швидко і якісно провести розслідування по кожному випадку маніпулювання з підрахунком голосів і притягти порушників до кримінальної та адміністративної відповідальності.

    Уже сьогодні ми маємо винести низку важливих уроків з нинішніх виборів. Перше. Виборче законодавство потребує серйозних змін і доповнень.

    Черги на дільницях, багатогодинна виснажлива робота комісій свідчать – дуже складно проводити одночасно вибори до парламенту і місцевих рад. Вони мають бути розведені в часі.

    Партії, які викинули мільйони гривень на свою рекламу, натомість не спромоглися надати кваліфікованих представників для роботи у виборчих комісіях.

    Це – безвідповідальна політика і неповага власне до свого виборця. Тому політичні сили, які неспроможні сформувати якісний склад виборчих комісій, повинні нести за це відповідальність.

    Потрібно на законодавчому рівні закріпити норми щодо організації виборчих дільниць. Дільниці мають бути достатньою мірою забезпечені кабінками для голосування, бути просторими і зручними для виборців.

    Потрібно нарешті завершити роботу із формуванням єдиного реєстру фізичних осіб в Україні. Постійна проблема зі списками виборців має бути вирішена вже до наступних виборів.

    Я дав доручення юристам розробити відповідні пропозиції і запропоную новому складу парламенту України прийняти зміни до виборчого законодавства. Друге. Результати виборів засвідчили – попри присутність у списках майже півсотні політичних партій та блоків, громадяни навчилися відрізняти віртуальні партії і передвиборчі політтехнологічні проекти від реальних політичних сил.

    Нинішні вибори – перший крок до політичної структуризації суспільства, коли громадянам треба буде визначатися у симпатіях не серед ста політичних партій, а обирати серед 3-4 потужних політичних сил із чітко визначеною ідеологією.

    Тому вже сьогодні політичним силам, що претендують на першість, потрібно чітко визначитися з ідеологією і чесно говорити про це з виборцями. Третє. Своїм вибором український народ підтвердив обраний курс на демократію і європейську інтеграцію.

    Сьогодні в Україні є всі можливості для економічного зростання і соціальної стабільності. Ми маємо шанс серйозно консолідувати суспільство і об’єднати країну.

    Не варто вже ділити Україну по кольорах. І всі політичні сили, що пройшли до парламенту – незалежно, чи вони будуть в більшості, чи в опозиції, – мають прислужитися Україні, мислити вже не виборчими категоріями, а зосередитись на важливих для країни питаннях. Четверте. Нинішні перегони довели, що у виборі між минулим і майбутнім громадяни проголосували за сьогоднішній день. Спектр політичних партій, представлених у парламенті, точно відображає сьогоднішні симпатії громадян України. І тільки від самих партій, від їх ефективної роботи, від виконання виборчих обіцянок залежить, чи отримають вони довіру і підтримку в майбутньому.

    Я як Президент України поважатиму вибір громадян і працюватиму як з парламентською більшістю, так і з парламентською опозицією. Переконаний, потрібно на законодавчому рівні закріпити права опозиції, яка повинна мати важелі впливу на формування державної політики. П’ятий гіркий урок. Вибори вкотре довели, що головний заклик Тараса Шевченка до єдності й досі не прочитаний багатьма політичними силами. На жаль, демократичні сили пішли на вибори розпорошено.

    Багато політичних партій – як з легендарною історією, так і молодих – вирішили податися в окреме політичне плавання. Їхня поразка сьогодні боляче сприймається багатьма мільйонами громадян України.

    Але це важливий урок для лідерів – їхні власні чи партійні амбіції, політична недалекоглядність стали причиною розчарувань для багатьох українців, які бажали перемоги демократам.

    Сьогодні – найкращий час для роботи над помилками. І час для об’єднання. Роботи вистачить усім. Маємо разом думати про якість української влади. Крім парламенту, потрібна професійна робота уряду, органів місцевого самоврядування. Шосте. Буду нещирим, якщо не дам оцінки результату, що отримав блок «Наша Україна» на нинішніх виборах. Провладним партіям завжди важче перемагати, адже опозиція має більше поле для маневру і будує свою кампанію, як правило, на критиці влади.

    Важливо, що вперше за провладний блок ніхто не змушував нікого голосувати. За нього віддали голоси ті, хто своїм словом і ділом хотів підтримати «Нашу Україну». І я вам за це щиро вдячний. Але партії потрібно зробити серйозні висновки з виборчої кампанії, активізувати власне свій діалог з виборцями, працювати над кадровим резервом, більше роз’яснювати результати, досягнення влади, а не зосереджуватися на критиці опонентів. Це – політика інших партій та інших політичних блоків. І нарешті, головне. Сьогодні на порядку денному – формування демократичної парламентської більшості.

    Вперше в незалежній Україні парламентська коаліція не зганяється тиском і перекупом голосів, а формується виключно шляхом переговорів. Це, безумовно, виклик для політичних сил. Потрібно мати мужність і мудрість, щоб об’єднатись навколо конкретних програм і кроків, а не збитися докупи заради розподілу посад чи портфелів.

    Мене як Президента непокоїть, що вже тиждень йдуть чвари навколо портфелів. І дуже мало говориться про принципи формування коаліції, її програмні засади. У цих дискусіях всі забули про країну, її майбутнє, її стратегічні інтереси.

    Я розцінюю таку політику як поверхову і егоїстичну. Це, перш за все, неповага до виборця, який голосував за майбутнє України, а не за працевлаштування окремих політичних діячів.

    Тому сьогодні я звертаюся до всіх політичних сил із закликом – покажіть суспільству програмні документи розвитку країни. Важливо, щоб у боротьбі за портфелі не програла Україна.

    Я вірю, що буде сформовано саме демократичну коаліцію – адже це відповідає настроям українського суспільства. Думаю, політичним силам, що увійдуть до майбутньої коаліції, вистачить мудрості відмовитися від асоціації з певним кольором і працювати над об’єднанням всієї країни. Аби жоден виборець не відчув себе зрадженим.

    Це має бути демократична коаліція не лише за визначенням, але й за своїм світоглядом і принципами. Рік тому ми вже мали шанс створити таку коаліцію, але через внутрішні чвари і егоїзм, через любов до портфелів і перемогу популізму над здоровим глуздом та коаліція розпалася.

    Це був нищівний удар по команді і країні, що призвів до розчарування мільйонів українців. На жаль, сьогодні складається враження, що роботу над помилками не зроблено, що тема портфелів знову залишається пріоритетом номер один.

    Це нівелює цінність перемоги демократів і призводить до нових суспільних розчарувань.

    Тому я закликаю політичні сили, що пройшли до парламенту і сьогодні формують більшість, зосередитися на принципових для суспільства речах – узгодженні програмних цілей.

    Як Президент, я бачу формулу успіху України в наступному. Перше. Політичні сили, які поділяють демократичні принципи і цінності, повинні підписати об’єднавчий меморандум. Він ляже в основу парламентської коаліції. У цій коаліції я бачу всі сили, що разом на Майдані виборювали демократію. Друге. Потрібно підписати угоду між учасниками коаліції. Вона передбачить не лише загальні принципи і завдання, але й законопроекти та власне конкретні урядові кроки. Ця угода повинна містити чіткий план реалізації, точні часові терміни їх виконання і гарантії того, що поставлені задачі будуть виконані. Третє. Тільки після визначення шляху руху можна приступити до розподілу відповідних портфелів. Учасники коаліції мають визначити, хто саме найбільш професійно працюватиме на тій чи іншій посаді.

    Конституція визначає чіткий перелік посад, який можна розподілити в рамках коаліції. Замахування на більше ставить під загрозу цілісність державного управління. Коаліційної країни не буває.

    Єдність країни стоїть над будь-якими політичними баталіями. Про єдність і незалежність України повинні дбати як більшість, так і опозиція.

    Для забезпечення єдності і стабільності в державі я закликаю всі політичні сили, які пройшли до парламенту, підписати пакт про стабільність. У цьому документі мають бути відображені спільні для всіх політичних сил принципи діяльності.

    Це, в першу чергу, шляхи консолідації українського суспільства, гармонійний розвиток всіх регіонів країни, єдине бачення шляхів соціально-економічного зростання, способи почути і врахувати думку всіх політичних сил.

    Я звертаюсь до всіх громадян України. Важливо, аби політичні сили навчилися бути відповідальними, виконувати свої обіцянки і в парламенті, і в органах місцевого самоврядування. Не підміняли роботу популізмом. Не забули свої обіцянки до наступних виборів.

    Тому не відкладайте далеко передвиборчі програми тих блоків, які ви підтримали. Політичні сили повинні звітувати за виконання своїх програм як у центрі, так і на місцях.

    Оцінюйте владу не за красивими словами, а за зробленою роботою.

    Чесні вибори відкрили перед Україною нові перспективи. Сьогодні ми задаємо нові стандарти на пострадянському просторі.

    Чи стануть наступні п’ять років часом стабільності і розвитку – це великою мірою залежить від нового парламенту, уряду й органів місцевого самоврядування.

    Успіхів вам і наснаги.

    Хай щастить!

    Прес-служба Президента України



    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с ELCOMART.COM активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM" обязательна.



    САМОЕ ЧИТАЕМОЕ

    21 ноя, 11:00

    19 ноя, 18:06

    18 ноя, 18:59

    18 ноя, 15:29

    17 ноя, 18:38

    15 ноя, 18:58

    info@elcomart.com
    При использовании материалов сайта в электронном виде активная ссылка на elcomart.com обязательна.