Аграрна група «Кернел» вивчає можливості для купівлі в Україні олійноекстракційного заводу (ОЕЗ) потужністю близько 1 млн тонн насіння соняшнику на рік, а також збільшення земельного банку на 200-250 тис. га, повідомив засновник і голова ради директорів компанії Андрій Веревський.
«Ми вивчаємо можливість консолідації олійноекстракційних потужностей в Україні та зацікавлені в купілі середнього за обсягом підприємства – потужністю близько 1 млн тонн насіння соняшнику на рік. Ми оцінюємо таку покупку приблизно в $200 млн, – зазначив він під час телефонної конференції з інвесторами щодо можливого розміщення єврооблігацій. – Разом із тим, наразі ми ще далекі від угоди через значну розбіжність між нашою оцінкою й оцінкою продавців. Тому мені зараз складно спрогнозувати, коли потенційні продавці погодяться на продаж свого бізнесу. Але я вважаю, що це займе не більше ніж пару років».
Крім цього, додав Андрій Веревський, «Кернел» розраховує збільшити земельний банк на 200-250 тис. га й оцінює таку інвестицію в $150 млн.
Водночас він зазначив, що минулий рік виявився сприятливим для фермерів, тому, як і в разі з ОЕЗ, оцінки потенційних продавців зараз дуже високі для «Кернела».
Тим часом серед потенційних угод «Кернел» розглядає також активи агрохолдингу «Мрія».
Щодо планованих облігацій, за даними Андрія Веревського, попередній обсяг випуску становить $300 млн, але він може бути збільшений до $500 млн. Компанія розраховує рефінансувати таким чином наявні банківські кредити.
«Мета цієї угоди – рефінансувати банківські кредити і продовжити термін погашення зобов'язань. Зараз у нас є поновлювані кредитні лінії терміном три роки, але нам хотілося б мати більш тривалий термін», – сказав Андрій Веревський.
У разі реалізації зазначених інвестиційних планів, а також з урахуванням планованих інвестицій у Чорноморський порт в обсязі близько $120 млн, загальний обсяг інвестицій «Кернела» протягом найближчих трьох років складе близько $470 млн.
Якщо компанії будуть потрібні додаткові кошти на робочий капітал, вона здатна профінансувати його за рахунок кредитних ліній, що зберігаються, та за рахунок операційного потоку, відзначив Андрій Веревський.
agrotimes.net