Попри зниження оптової ринкової ціни, тарифи на електроенергію для споживачів у січні 2017 можуть зрости в 11-ти областях.
Днями голова Нацкомісії з регулювання ринку енергетики (НКРЕКП) Дмитро Вовк публічно анонсував зниження оптової ринкової ціни електроенергії на 15,2% (на 10% з 1 січня і ще на 5,8% з 1 квітня).
Дехто навіть почав оголошувати це, як зниження тарифів для кінцевих споживачів. Але це не так. Більше того, у багатьох споживачів буде не зниження, а зростання тарифів.
Як таке можливе? Можливо, бо Комісія не анонсує і не обговорює публічно усі свої дії, що матимуть наслідки для споживача, а робить це лише частково та вибірково.
Як зміняться тарифи
У даному випадку мова іде про відхід від єдиних роздрібних тарифів на електроенергію для непобутових споживачів. Іншими словами — для бізнесу і бюджету.
Зараз у споживачів є диференціація по 2-х класах (залежно від обсягу споживання). І такі тарифи єдині по всій Україні, незалежно від місця розташування. Але з 1 січня 2017 року у різних областях пропонуються різні тарифи для непобутових споживачів.
Ідея у тому, щоб самі споживачі конкретного регіону оплачували послуги своєї енергопостачальної компанії.
Таким чином індустріалізовані регіони, де висока концентрація крупних промислових споживачів, будуть отримувати нижчий тариф (Дніпропетровська, Запорізька області).
Менш індустріально розвинені регіони отримають вищий тариф (Закарпаття, Житомирська, Сумська, Луганська, Тернопільска).
ukrrudprom.ua