Опитування проводилося з 7 по 15 жовтня 2005 року в усіх областях України, АР Крим та місті Києві. Всього опитано 2117 респондентів віком від 18 і старше. Стандартні відхилення при достовірних 95 відсотках і співвідношенні змінних. Від 0,1 : 0,9 до 0,5 : 0,5 становлять 1,31-2,16 відсотка. Метод отримання інформації: індивідуальне інтерв 'ю за місцем проживання респондента ,, віч-на-віч ". Рівень досягнення респондентів - 76,1%. Опитування проводилося у 133 населених пунктах: 72 містах та 61 сільському населеному пункті.
У жовтні як і у серпні-вересні ми продовжували спостерігати падіння рівня довіри до основних політичних фігурантів. За даними опитування рівень довіри до Президента скоротився з 51% до 44%. На передодні відставки з посади прем'єр-міністра рівень довіри до Ю. Тимошенко становив 50%, в той час як стартовий рівень довіри до Ю.Єханурова на посаді прем'єр-міністра становить 39%. Зазначимо, що на відміну від інших політичних фігурантів найвищого рівня, ставлення до Ю. Єханурова можна вважати невизначеним через високий відсоток тих, хто вагається із відповіддю (26%).
Рівень довіри спікеру Верховної Ради В. Литвину, в порівняні із іншими політиками, скорочувався найменшими темпами, що вивело його у лідери народної довіри у жовтні цього року (на момент опитування цьому політику довіряли 46% опитаних громадян).
У жовтні 2005 року ми вперше зафіксували ситуацію, коли частка респондентів, котрі не довіряють В. Ющенкові на посаді Президента, перевищує частку тих, хто йому довіряє.
Прем'єр-міністр та голова ВР зберігають позитивне сальдо довіри (+4 та +6) відповідно.
Таблиця 1."Скажіть, будь ласка, якою мірою Ви довіряєте приведеним нижче державним діячам?", %
|
Таблиця 2. Динаміка рівня довіри (сума відповідей "Повністю довіряю" та "Скоріше довіряю,; ніж ні"), %
|
* 3 березня по вересень 2005 р. вимірювався рівень довіри до Ю. Тимошенко, у жовтні 2005 - .Ю. Єханурову
Соціальний моніторинг"Український інститут соціальних досліджень”
„Український вибір”