З початку року на підприємствах вугільної галузі сталося 28 нещасних випадків зі смертельними наслідками, що на 10 більше, ніж за аналогічний період минулого року. Найбільше шахтарів травмовано на шахтах Донецької області - 20, на шахтах Луганської - 5 , Львівської -2 і Дніпропетровської -1.
Окрім того, за цей період майже 50% смертельних нещасних випадків (13) сталося на підприємствах недержавної форми власності. Серед факторів виробничого травматизму найбільш травмуючими є експлуатація підземного транспорту. На поверхні травмовано 7 осіб.
Також гинуть працівники на збагачувальних фабриках. На сьогодні загинуло чотири особи, з них - одна жінка. Основною причиною є особиста недисциплінованість, порушення технології ведення робіт та вимог безпеки.
Так, наприклад, 23 лютого на центральній збагачувальній фабриці „Свердловська” ДП „Свердловантрацит” загинув слюсар завантажувально-розвантажувальної дільниці. Працівник, вирішивши скоротити свій шлях, пролазив під вагоном, що стояв на залізничній колії. У цей час машиніст електровоза почав виконувати маневрові роботи - електрослюсаря було смертельно травмовано.
На шахті „Ізвестій” ДП „Донбасантрацит” під час демонтажу комплексу КД-80 гірничий працівник очисного вибою, виконуючи роботи з порушенням технології, був смертельно травмований консольним перекриттям.
Держпромгірнаглядом утворено комісії зі спеціального розслідування, які з’ясовують обставини і причини нещасних випадків.
Окрім того, нині Департамент проводить цільові перевірки стану промислової безпеки на вугільних підприємствах недержавної форми власності.
Інф. Урядовий портал