Україна планує до 2050 року збудувати десять малих модульних реакторів, додавши таким чином в енергосистему до 3000 МВт потужності.
Про це розповів у коментарі для програми "Енерго LIVE" очільник "Енергоатому" Петро Котін.
"Ми бачимо, що у нас є можливості та потреба у малих модульних реакторах на рівні до 3000 МВт", –заявив він.
За його словами, Україні потрібно буде побудувати 10 таких об'єктів.
Як зауважив Котін, "Енергоатом" уже має низку домовленостей із провідними розробниками малих модульних реакторів, зокрема з компанією Holtec International.
Він підкреслив, що наразі багато компаній у світі займаються розробкою малих модульних реакторів, що свідчить про розвиток атомних технологій.
Водночас очільник "Енергоатому" наголосив, що точно стверджувати, наскільки безпечною є експлуатація малих модульних реакторів в умовах повномасштабної війни не можна, однак, як переконують розробники, ці об'єкти є більш безпечними та меншими за розміром, ніж великі атомні реактори, а також можуть працювати там, де взагалі немає мережі.
Зауважимо, малі модульні реактори - це конструкції, які значно менші за розміром та потужністю, ніж звичайні великі ядерні реактори. Проте виробляють електрику за тим же принципом ланцюгової ядерної реакції, що і більш потужні енергоблоки АЕС.
Інф. delo.ua