Здійснення земельної реформи не можна відкладати.
Про це у програмі «Доброго ранку, Україно!» в ефірі телеканалу «Ера» заявив економіст Віталій Скоцик.
«Земельного питання не було у коаліційній угоді, але воно було включене у програму дій уряду. Я дуже уважно відстежував процес, власне презентацію програми уряду і затвердження в нашому парламенті і мені було дуже прикро, що в останні хвилини з поясненням, що немає чіткої точки зору коаліції щодо земельної реформи, це питання було виключено з програми уряду. Про що це говорить? Одне з найбільших дискусійних питань протягом найближчих 2-х років діяльності уряду не буде розглядатися», — сказав Віталій Скоцик.
При цьому він нагадав ключові рекомендації щодо економічних реформ від міжнародних інституцій
Вони, за його словами, рекомендували для виходу з економічної кризи: подолати корупцію, підняти ставки оплати енергоносіїв і завершити земельну реформу.
Експерт критично оцінив тезу коаліційної угоди, що передбачає можливість використовувати договір оренди землі в якості застави в банку для отримання комерційного кредиту.
«По-перше, це нереально. Чому? Тому що є третя сторона — власник землі. Це нереально ще й тому, що у нас немає земельного банку. Уявіть собі, що користувач землі підписав договір оренди у земельного власника, не виконав свої зобов’язання перед банком. Що комерційний банк робить? Він у людей повинен забрати право оренди. У більшості країн світу є державний земельний банк, який у такому випадку приймає рішення — що робити з землею, але не з правами оренди на землю, а з самою землею», — пояснив Віталій Скоцик.
Такі пропозиції, на його думку, з’являються в тому числі через те, що вчені, які мають практичний досвід, заснований на співпраці з аграрною галуззю, не мають жодного впливу на політичні процеси і політичні документи стратегічного характеру, якими будуть керуватися новий уряд і парламентська коаліція.
7days-ua.com