• Главная
  • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
  • АРХИВ
  • RSS feed
  • Підсумки роботи підприємств ПЕК у 2005 році та завдання на 2006-й розглянуто на колегії Мінпаливенерго
    Опубликовано: 2006-01-31 11:57:00

    30 січня 2006 року за участю Міністра палива та енергетики України Івана Плачкова та голови Ради Міністрів Автономної Республіки Крим Анатолія Бордюгова відбулося засідання Колегії Міністерства палива та енергетики України.

    Було підбито підсумки роботи підприємств паливно-енергетичного комплексу за 2005 рік, окреслено завдання на 2006 рік; розглянуто проблеми та шляхи забезпечення надійного енергопостачання споживачів Автономної Республіки Крим.

    За словами Міністра палива та енергетики України І. Плачкова, у 2005 році вдалось уникнути банкрутства теплових електростанцій ВАТ „Західенерго”, ВАТ „Центренерго”, банкрутства державної компанії ВАТ „Черкасиобленерго”, НАЕК „Енергоатом”, під контролем НАК „Енергетична компанія України триває процес санації ВАТ „Дніпроенерго”.

    У 2005 році відпрацьовано питання диверсифікації постачання української електроенергії до країн Західної Европи, переглянуто збитковий експортний контракт НАЕК „Енергоатом”, ціни продажу електроенергії за деякими контрактами із західними країнами.

    Водночас, у відповідності до Указу Президента України В.Ющенка від 9 грудня 2006 року „Про рішення Ради національної безпеки та оборони”, Колегією Мінпаливенерго констатовано, що у 2006 році в галузі електроенергетики докорінно необхідно переглянути принципи роботи енергопостачальних компаній. Зокрема, пріоритетними напрямками інвестування коштів у відповідності до затверджених інвестиційних програм для компаній Національною комісією з регулювання електроенергетики є розвиток розподільчих мереж, реконструкція та модернізація магістральних ліній електропередачі. Також на Колегії вже вкотре наголошено на значенні Державної інспекції в електроенергетиці.

    Серед минулорічних позитивних рішень у роботі нафтогазової галузі визнано рішення про збільшення обсягів поставок імпортних нафтопродуктів в Україну. Завдяки цим заходам вдалося уникнути підвищення цін на нафтопродукти на внутрішньому ринку. Обсяги імпорту також компенсували недопостачання продукції із Лисичанського, Одеського, Херсонського нафтопереробних заводів, які зупинено на ремонт.

    Зокрема, Міністр І. Плачков, позитивно оцінив кроки стосовно програми модернізації та реконструкції Одеського НПЗ, власником якого є російська компанія ОАО „Лукойл”. Проте зауважено, що на сьогодні власники нафтопереробних заводів ще не розв’язали питання реконструкції НПЗ, які розташовані на території України, та не привели у відповідність до європейських стандартів якість вироблених нафтопродуктів.

    Серед завдань поточного року в нафтогазовій галузі окремо відзначено питання збільшення власного видобутку нафти та газу, розширення експорту енергоносіїв до країн Європи, конкурсний продаж українських нафтопродуктопроводів, створення Державної нафтогазової інспекції, яка має посилити державний контроль за режимами газопостачання та технічною надійністю експлуатації об‘єктів нафто- і газопостачання, сприяти зменшенню споживання газу споживачами України та ін.

    За підсумками обговорення Колегія прийняла рішення диверсифікації постачання вугілля на теплові електростанції шляхом купівлі даного ресурсу на біржі. Окрім того, вирішено, що у зв’язку зі скороченням об’ємів споживання газу, на початок опалювального сезону 2006 року обсяги вугілля на складах електростанцій повинні складати 4 млн. тонн; на кінець опалювального сезону – 1 млн. тонн.

    Усебічно розглянуто також питання розвитку енергетичної системи Автономної Республіки Крим та забезпечення газом споживачів даного регіону.

    За словами Прем’єр-міністра АР Крим Анатолія Бордюгова, наразі у зв’язку із різким зростанням споживання електроенергії перед регіоном постала проблема недостачі необхідної потужності. На Колегії розглянуто декілька варіантів розв’язання цієї проблеми. Зокрема, будівництво генеруючих потужностей у районі Сімферополя і півдня Криму, будівництво парогазових установок на наявних теплоелектроцентралях Криму, будівництво другої черги лінії електропередачі Сімферополь-Алушта вартістю 42 млн. грн. тощо.

    Міністерство палива та енергетики України








    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с ELCOMART.COM активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM" обязательна.



    info@elcomart.com
    При использовании материалов сайта в электронном виде активная ссылка на elcomart.com обязательна.