Європейська Комісія розпочала новий етап проекту Export Helpdesk — створюється електронна служба допомоги експортерам третіх країн. Єврокомісія запровадила службу, аби полегшити експорт з країн, що розвиваються, до країн ЄС. Вчора цей проект було презентовано в Україні.
Відтепер користувачі електронної служби зможуть отримати детальну інформацію про вимоги ЄС та кожної окремої країни-члена ЄС щодо імпорту.
Більше того, служба надаватиме інформацію про те, як можна полегшити доступ до ринків ЄС, та знайомитиме експортерів зі способом ввезення товарів до ЄС.
«Хоча ЄС і є найбільшим торговим партнером України, а його частка у зовнішньоекономічному обороті України складає приблизно 30%, проте українські підприємства неповністю використовують потенціал доступу до ринків ЄС»,— відзначив Тімо Хаммарен, керівник відділу торгівлі та економіки Представництва Єврокомісії в Україні. За його переконанням, саме служба Export Helpdesk має стати дієвим механізмом, що допоможе українським компаніям у пошуку можливостей співпраці з європейськими підприємствами.
Власне, електронна служба допомоги експортерам Export Helpdesk безкоштовно надає інформацію ще з лютого 2004 року. З моменту запуску служби і до грудня 2004 року кількість відвідувачів складала у середньому близько 1500 щодня, а вже у поточному році зросла до 3000.
Із запуском оновленої версії Export Helpdesk у ній з’явилися нові розділи:
- детальні вимоги ЄС та кожної окремої країни-члена ЄС до конкретного товару;
- внутрішні податки, що застосовуються в країнах ЄС до кожного виду товару;
- загальні вимоги до всіх товарів на рівні ЄС;
- огляд порядку ввезення товарів на територію ЄС;
- інформація щодо ПДВ у ЄС;
- інформація про акцизні збори у ЄС.
Недоліком для українських експортерів може бути те, що на сайті інформація не відображається ні українською, ні російською мовами, а тільки англійською, французькою, іспанською та португальською.
Інтернет-сторінка служби Export Helpdesk знаходиться за адресою: www.export-help.cec.eu.int
Роман Клочко,
кореспондент
ELCOMART.NEWS
(www.e-news.com.ua)