Прем'єр-міністр України Юлія ТИМОШЕНКО не виключає можливості будівництва в місті Броди (Львівська область) нового потужного нафтопереробного заводу (НПЗ) для переробки каспійської нафти. Про це Ю.ТИМОШЕНКО повідомила в інтерв'ю тижневику “Дзеркало тижня”.
"Наш шматок "Одеса-Броди" - це труба в полі, де не забезпечений ні входження нафти, ні виходу. Але слава Богу, що ми сьогодні хоч щось можемо по цій трубі качати. А насправді, щоб вона була ефективною, потрібно забезпечити ресурс каспійської нафти і при цьому зрозуміти: хто купить нафту в кінці нашої труби? Або ми направимо її через Польщу на Гданськ. Або в кінці цієї труби потрібно ставити потужний нафтопереробний завод і створювати у себе виробництво, що забезпечує і експорт, і внутрішній ринок", – наголосила прем'єр-міністр.
При цьому вона додала, що "якщо ми ще трохи попрацюємо і, нарешті, побачимо ресурси каспійської нафти, то, звичайно, тоді вже можна буде прийняти рішення. Або будувати на Польщу (це добрий варіант), або переробляти у себе - теж не гірший вихід, оскільки це виробництво, робочі місця, дешеві нафтопродукти, добрий експорт".
Також Ю.ТИМОШЕНКО відзначила, що "для України було б дуже вигідно, якби ми за транзит брали все-таки ресурсом, тому що найдорожчі сьогодні у світі не гроші, а саме енергетичний ресурс. А нафту при цьому можна ганяти куди завгодно".
Як повідомляв УНІАН, Президент України Віктор ЮЩЕНКО в інтерв'ю впливовій польській щоденній газеті "Газета виборча", опублікованому 10 квітня, заявив, що в разі, якщо не вдасться вирішити питання добудови нафтопроводу "Одеса-Броди" до польського міста Гданськ, "можна знайти інший вихід: збудувати в Бродах український НПЗ і там переробляти каспійську нафту".
Також український Президент запропонував якнайшвидше організувати зустріч усіх зацікавлених сторін в проекті “Одеса-Броди”.
Довідка УНІАН. Починаючи з середини 2003 року, в Україні активно обговорювалося питання про напрям використання нафтопроводу "Одеса-Броди". Реверсний напрям використання лобіювала російсько-британська компанія ТНК-ВР. 3 лютого 2004 року український уряд прийняв рішення про пряме використання нафтопроводу, проте в липні 2004 року переглянув своє рішення.
Водночас наглядова рада "Укртранснафти" схвалила добудову "Одеса-Броди" до польського Плоцька і створення для цього спільного підприємства "Сарматія" з польською компанією PERN Przyjazn.
Наприкінці січня 2005 року Президент України В.ЮЩЕНКО заявив про готовність України "розвернути" в прямому напрямку нафтопровід "Одеса-Броди".
У середині лютого Кабмін заявив, що має намір провести нараду за участю широкого кола експертів і фахівців з питання добудови "Одеса-Броди" до польського міста Плоцьк і його експлуатації в прямому напрямку.
На початку лютого ц.р. Європейський інвестиційний банк заявив, що готовий на спеціальних умовах профінансувати продовження до Польщі нафтопроводу "Одеса-Броди" як пріоритетного проекту для енергетичної безпеки Європейського Союзу. Цей нафтопровід дасть змогу поставляти до Європи каспійську нафту. Обсяг даної інвестиції - 500 млн. євро.
Інформує УНІАН
Тимошенко не виключає можливості будівництва в Бродах нового НПЗ
Опубликовано: 2005-04-22 09:50:39
Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с ELCOMART.COM активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM" обязательна.
|
Новости рубрики:
ЕБРР предоставит $81 млн на экомодернизацию АрселорМиттал Кривой Рог
Всю киевскую градостроительную документацию перевели в электронный вид Владислав Криклий анонсирует восстановление семи автодорог на востоке Украины ArcelorMittal Кривой Рог с 1 мая повысит зарплату на 15-20% Нацкомиссия установила зеленый тариф для новой ветровой электростанции Рината Ахметова В Украине планируют построить солеварный завод Украинским фермерам пообещали гривневые кредиты под 1% годовых Минэнерго внесет на рассмотрение Кабмина законопроект о погашении задолженности на ОРЭ |