Зазначений регуляторний акт розроблено з метою сприяння доброзичливим стосункам між податковими органами та суб'єктами господарювання, в тому числі зменшення кількості непорозумінь та конфліктів, які нажаль виникають під час проведення перевірок підприємств, які здійснюють розрахунки за товари, послуги у готівковій та/або безготівковій формі.
Проект наказу ДПА України „Про затвердження Порядку проведення перевірок суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахунки за товари (послуги) у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо)” та пояснювальна записка до нього розміщені на сайті ДПАУ (www.sta.gov.ua) у розділі „Проекти нормативно-правових актів” та сайті Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України (www.bisiness-rada.kmu.org.ua, www.rp.org.ua).
Запропонований Порядок визначає сукупність заходів державної податкової служби, спрямованих на здійснення контролю за дотриманням суб'єктами господарювання вимог Законів України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, “Про патентування деяких видів підприємницької діяльності”, “Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами”, “Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби”, а також вимог нормативно-правових актів, які визначають порядок здійснення торгівельної діяльності.
Застосування Порядку дозволить податковим органам здійснити повніший контроль над готівковими розрахунками, що є основними каналами перекачування грошових коштів у “тіньовий” сектор. Особливо це стосується розрахунків за товари та послуги. Надасть можливість вирішити проблемні питання існуючої правової бази, яка регулює діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг і забезпечить дотримання суб'єктами підприємницької діяльності правових норм оподаткування.
Цей Порядок побудований за такими основними принципами:
стислість, чіткість, простота у викладенні норм;
встановлення вимог, які мають безпосереднє відношення до взаємовідносин “суб'єкт господарювання – представник органу державної податкової служби” під час проведення перевірки;
визначення переліку обставин, за яких проводяться позапланові перевірки;
винесення за межі документа питань, які мають відомчий характер;
використання методу контрольної розрахункової операції, як базового елемента перевірки.
Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, а також їх об'єднань до проекту наказу ДПА України „Про затвердження Порядку проведення перевірок суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахунки за товари (послуги) у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо)” можна надсилати упродовж одного місяця з дати оприлюднення проекту на адресу розробника: поштову – 04655, МСП, м. Київ-53, Львівська площа, 8, ДПА України, Департамент контрольно-перевірочної роботи, або електронну – aanistray@sta.gov.ua