Кабінет міністрів України зареєстрував у Раді законопроект №12377 “Про основні засади житлової політики”. Він скасовує Житловий кодекс і створює можливості для реконструкції застарілого житлового фонду.
Україна планує повністю змінити підходи до житлової політики. Зокрема, оновиться застаріле житлове законодавство, яке досі працювало за радянськими нормами і правилами. Про це заявила голова парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк.
Депутатка визнає, що державу змусили зайнятись житловою реформою війна, яка оголила житлову проблематику, а також європейські партнери. Адже житлова сфера також є частиною Ukraine Facility — комплексного плану змін. Згідно зобов'язань Україна, щоб отримати 50 млн євро від європейських партнерів, до 2027 року має змінити у тому числі й житлове законодавство.
За словами Шуляк, житлова політика дійшла до крайньої межі, тому держава мусить повністю змінити її підходи.
"За даними фахівців, у різноманітних чергах на житло сьогодні зафіксовано близько 600 тисяч українських сімей. Вони стоять там по 10-20 років. Деякі вже померли, не дочекавшись свого житла. Під час війни для багатьох українців житло стає ще менш доступним", - наголосила депутатка в ефірі одного з телеканалів.
Окрім того, зауважує Шуляк, у тіні, за законами "дикого заходу" працює ринок оренди, де немає захисту ані для орендаря, ані для власника. Поглиблює проблему відсутність соціального житла та ефективної підтримки ВПО. Війна, мільйони переселенців, знищений житловий фонд — усе це стало тригером для оновлення житлової політики через законопроєкт №12377.
З державних житлових програм активно працює лише програма "єОселя", водночас у "єВідновлення" великі проблеми з фінансуванням.
Зміни до законодавства напрацьовувались понад півтора року - за участю аналітиків, а також міжнародних партнерів, таких як Світовий банк, структури ООН.
Інф. delo.ua