Природний газ є утворенням вуглеводневої маси, що виникає у процесi розраду органічних речовин в надрах землі. Основна складова до 97% представлена метаном. Перебуваючи в глибині кількох кілометрів, розташовується в порах. Видобуток його відбувається через свердловини.
Способи використання
- у багатоквартирних і приватних будинках він потрібен, як пальне, щоб приготувати їжу, обігріти приміщення, підігріти воду;
- будучи вихідною сировиною у хімічній промисловості, є отримання різних органічних речовин (наприклад, пластмас), для виробництва аміаку, ацетилену, азотних добрив, синтетичних волокон;
- здійснюється заправлення газових ламп, які призначені для освітлення;
- створюються продукти, не існуючі в природі (поліетилен);
- з точки зору екології є найчистіше паливо;
- основне джерело енергії у діяльності людини.
З якою метою газ роблять рідким?
Сучасні економічні відносини змушують компанії знаходити шляхи мінімізації витрат на процеси, які пов'язані з виробництвом, транспортуванням, зберіганням продукції. Не становить виняток і газ.
Завершальними пунктами його подачі стають ТЕЦ, заводи, фабрики, підприємства. Експериментуючи, багато вчених думають про вигідні шляхи доставки кінцевому споживачеві. Оскільки в первісному вигляді він дуже погано піддається обробці і транспортуванні.
Сьогодні природний газ отримують у зрiдженому вигляді, у цьому можна переконатись, зайшовши на трорiнку https://etg.com.ua/. Він не володіє кольором і запахом. Щоб уникнути його витоку, а в подальшому загорянь приміщень, отруєнь людей, стали додавати в нього хімічні речовини – одоранти, мають неприємні відчуття.
У чистому зрідженому вигляді не може відбуватися самозаймання та горіння. Але, випаровуючись і контактуючи з вогнем, відбувається відновлення цієї властивості. Тому перед початком використання його підігрівають.