• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Промновости
 • Товарная биржа
 • Цены
 • Выставки
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 25 июня 2004 года
 • Україна в полі: який врожай та які ціни чекати виробникам?
  Опубликовано: 2017-07-19 19:13:29

  Які врожаї основних культур отримає  Україна та які перспективи експорту має у поточному сезоні? Аналітики спробували розібратися і порахувати, скільки ж  Україна зможе отримати зерна та яких світових цін на нього чекати.
  В Україні триває збиральна кампанія ранніх зернових культур. Вчора, повідомив Мінагропрод, в  Україні вже зібрали 6,5 млн тонн зерна із території у 2 млн га, тобто 22% запланованих площ. Найбільше вдалось зібрати пшениці – 3,1 млн тонн на площі 904 тис. га (14% запланованих площ) при середній урожайності 34 ц/га, і гороху – 477 тис. тонн на площі 205 тис. га (54% запланованих площ) при середній урожайності 23,2 ц/га. Точніших прогнозів поки аграрне міністерство не дає – чекає повну картину збиральної кампанії.

  Український агроринок за останні роки звик до рекордів. Йдеться про постійне зростання валових урожаїв і середньої урожайності культур. На жаль, наша країна не стоїть осторонь загальносвітових тенденцій аграрного сектору, – прибутковість  виробництва у нас поступово знижується, а маржа фермерів та аграрних підприємств як в Україні, так і у світі стає меншою.

  Чекайте також: Директор ТОВ «Цефей-Груп»: Європейці не можуть самостійно задовольнити потребу в органічній продукції

  За спостереженням аналітиків, така тенденція триватиме щонайменше наступні 2-3 сезони. Як розповідає директор «УкрАгроКонсалту» Сергій Феофілов, це дуже впливає на розподіл площ між культурами –  наша країна підтримує світовий тренд скорочення площ під пшеницею та кукурудзою, на перший план виходять більш прибуткові – соняшник, соя та ріпак. «За останні п`ять років посівні площі під зерновими культурами скоротились на 12%. У поточному році цей тренд не настільки помітний, адже скорочення площ під ячменем аграрії компенсували озимою пшеницею», – розповідає Феофілов. 

  Фактично усі прогнози, як вітчизняні, так і зарубіжні, свідчать, що цьогоріч рекордних урожаїв зерна в Україні не буде. У першу чергу, це твердження стосується пшениці та ячменю. Основною причиною спаду обсягів виробництва останнього є скорочення посівних площ (з 2,8 млн. га до 2,4 млн. га), а на пшеницю дуже вплинула несприятлива погода, що і виявилась «каталізатором» зниження врожайності.

  Як розповідає провідний експерт «УкрАгроКонсалту» Єлизавета Малишко, урожай зернових культур в Україні очікується на рівні 60 млн тонн, порівняно із 64-66 млн (за різними оцінками) у минулому році. «Продовжується тренд скорочення внутрішнього споживання, і зменшується експорт, – якщо у минулому році експортували 44 млн тонн, то у майбутньому сезоні цей показник дорівнюватиме 38-39 млн тонн, при цьому експорт пшениці буде не більшим за 15 млн. тонн», – прогнозує вона.

  agravery.com  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с ELCOMART.COM активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM" обязательна.  Электронная почта проекта: info@elcomart.com
  Тел.: +380-50-070-2126
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на elcomart.com обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на elcomart.com, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".