Херсонські виборці песимістично оцінюють чесність наступних виборів. Біля 77% опитаних вважають, що вибори пройдуть з порушеннями законодавства. Біля 49% опитаних вважають, що вибори пройдуть із численними порушеннями і не вірять, що вони будуть чесними. Біля 28% вважають, що порушення будуть, але дрібні, які не вплинуть на результати голосування.
Більше 50% опитаних вважають, що результати виборів у тією чи іншою мірою будуть залежати від органів державної влади.
Дані опитування показують, що пересічні херсонські виборці більш песимістично дивляться на чесність майбутніх виборців, ніж представники влади і громадських організацій.
Можливо, це інерція свідомості, коли виборці, яких довго переконували, що вибори – це обман, який здійснює влада, впевнені, що так воно і є. Не так швидко вдасться довести, що можуть бути чесні вибори. Можливо, що масове розчарування у результатах першого року правління революційного уряду (в широкому сенсі) поширюється і на виборчу систему.
Відповіді на запитання: “Як ви вважаєте, чи пройдуть наступні вибори чесно і з дотриманням вимог виборчого законодавства?”
Вибори пройдуть із численними порушеннями, не вірю, що вони будуть чесними - 48,9%
Порушення будуть, але дрібні й не вплинуть на результати голосування - 27,9%
Утруднююсь відповісти - 11,6%
Вибори пройдуть чесно і без підтасовок і серйозних порушень - 6,1%
Мене вибори взагалі не цікавлять - 4,9%
Відповіді на запитання: “Як ви оцінюєте роль органів державної влади (адміністративного ресурсу) в наступних виборах?”
Результати виборів залежать від органів держвлади тільки частково - 29,6% (+ 12,4% у порівнянні з результатами жовтневого опитування)
Результати виборів будуть повністю визначатись органами державної влади - 20,6 (+0,1%)
Органи державної влади практично не впливають (не можуть впливати) на результат виборів - 10,9 (-2,3%)
Утруднююсь відповісти - 35,5 (-13,6%)
Опитування громадської думки проводилося соціологічною лабораторією Херсонської обласної організації Комітету виборців України за сприяння кафедри філософії і соціології Херсонського національного технічного університету і Херсонського обласного відділення Соціологічної асоціації України. Науковий керівник дослідження кандидат соціологічних наук Володимир Коробов.
Тема опитування - особливості соціально-політичної ситуації, що склалася у Херсоні напередодні парламентських та місцевих виборів, які відбудуться навесні 2006 року.
Термін проведення опитування – 13-20 листопада 2005 року. Статистична похибка – не більше 3,0%. Опитано 577 виборців Херсона за квотною вибіркою. Метод опитування – анкетування за місцем проживання.
Політична Херсонщина