Глава "Нафтогазу України" Олексій Івченко критикує Юлію Тимошенко за відсутність патріотизму.
Про це він сказав на прес-конференції, коментуючи заяву Тимошенко, що тепер газові конфлікти між Україною і Росією будуть вирішуватися не в Стокгольмі, а в Москві.
"Те, що говорить пані Тимошенко, не є для мене абсолютним авторитетом. Воно базується виключно на воплях, соплях і лжепатріотизмі до держави Україна і українського народу", - сказав Івченко.
"Те, що кажу я, базується виключно на підписаних документах", - додав Івченко.
Він сказав, що в останній газовій угоді взагалі не сказано, де буде відбуватися суд у разі його проведення.
"Якщо не визначено, де буде відбуватися суд, відповідно до українського законодавства, він буде проходити в країні-відповідачі. Якщо порушником буде українська сторона, то спір буде відбуватися в українському суді. Якщо порушником буде російська сторона – то спір буде відбуватися в російському суді", - зазначив Івченко.
"Якщо ж ми не домовимося, українська і російська сторона, то спір буде відбуватися у Стокгольмі. Це перший курс юридичного факультету університету!", - додав Івченко.
Він також розкритикував Тимошенко за те, що за часів її прем’єрства вона вимагала розірвати доповнення №4 до контракту між "Нафтогазом" і "Газпромом"
"Давайте ще порекламуємо Тимошенко і скажемо, що вона як прем’єр починала і закінчувала наради вимогою розірвати додаток №4. Вона писала письмові доручення на моє ім'я та Плачкова, наймала юридичні компанії, ставила задачі Мінюсту по розриву додатку №4. А сьогодні вона махає на всіх прес-конференціях додатком №4 і каже, що які класні ті, хто його не розірвав, хоча сама цього вимагала", - сказав Івченко.
Ще один раз він торкнувся Тимошенко за її критику реекспорту газу, який здійснює "Нафтогаз".
"Що стосується експорту газу "Нафтогазом", то ви пам’ятаєте воплі-соплі цієї особи. Коли я прийшов, у нас був дефіцит газу 7 мільярдів. Але завдяки команді професіоналів ми закінчили 2005 рік з профіцитом газу", - сказав Івченко.
Він заявив, що "Нафтогаз" і далі буде виконувати "експортні контракти, які діють протягом п’яти років".
Прес-служба НСНУ
«Обсудить на форуме Силы Народа»