• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • RSS feed
 • Українська енергетика отримає понад $1 млрд додаткової допомоги
  Опубликовано: 2024-06-14 15:09:46

  Під час Міжнародної конференції з відновлення України 2024 у Берліні відбулося засідання високого рівня Координаційної групи G7+ з надання допомоги енергосектору України за участю представників 25 країн, установ та організацій.

  Про це повідомили в Міністерстві енергетики.

  Зокрема, оголошено про додаткову підтримку на суму понад 1 млрд доларів після останніх обстрілів.

  Ця сума включає:

  Понад 70 мільйонів євро нових грантових внесків до Фонду підтримки енергетики України.
  500 мільйонів доларів нового фінансування від США для підтримки енергетичного сектору.
  300 мільйонів євро додаткового фінансування від ЄБРР.
  Щонайменше 47 мільйонів доларів додаткового гранту від Світового банку.
  Донації у формі гуманітарної допомоги від держав-членів ЄС.

  Партнери констатували, що внаслідок нищівних ударів Росії 22 березня 2024 року українська енергосистема втратила близько 9 ГВт встановленої потужності та вимагають притягнути до відповідальності тих, хто причетний до цих атак.

  Крім того, країни-партнери наголосили на важливості збільшення експорту електроенергії в Україну ENTSO-E та посилення зусиль з надання обладнання для ремонтів до зими 2024/2025 років.

  "Ми посилимо зусилля для зміцнення фізичного захисту основних компонентів енергетичної мережі, протиповітряної оборони, яка є критично важливою для захисту населення, економіки та безпеки України; а також імплементації рішень з  децентралізації та встановлення  обладнання розподіленої генерації електроенергії",-  зазначили країни-партнери.

  Інф. delo.ua  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с ELCOMART.COM активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM" обязательна.  info@elcomart.com
  При использовании материалов сайта в электронном виде активная ссылка на elcomart.com обязательна.