• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • RSS feed
 • Мінцифри запустило сайт еАкцизу: як це змінить ринок алкоголю в Україні
  Опубликовано: 2024-06-04 11:31:11

  Мінцифри зробило ще один крок у боротьбі з контрафактним ринком алкоголю й тютюну, запустивши окремий сайт проєкту еАкцизу. Ця система повинна наблизити Україну до європейських стандартів.

  Про це повідомляє пресслужба Мінцифри.

  Згідно з повідомленням, еАкциз - це цифровий інструмент для протидії тіньовому ринку алкоголю й тютюну, розробка якого почалася в 2022 році, коли Україна втратила понад 27 мільярдів гривень через несплату податків на ці товари.

  "еАкциз замінить стару-добру паперову акцизну марку на електронну з DataMatrix-кодом. Її можна буде легко відсканувати через Дію та перевірити, чи легальний продукт. І, звісно, зможете поскаржитися, якщо помітите щось підозріле", - написав очільник відомства Михайло Федеров.

  Мінцифри запустило окремий сайт, де можна дізнатися всі деталі про проєкт еАкцизу, його поточний етап, дорожню карту, а також переваги для бізнесу, держави та суспільства. Там міститься вся інформація про реформу.

  На сайті користувачі знайдуть дані про:

  Етапи впровадження еАкцизу,
  Переваги для бізнесу, держави та суспільства,
  Законодавче регулювання обігу алкоголю й тютюну.

  Наразі команда Мінцифри завершує роботу над нормативно-правовою базою для впровадження еАкцизу. Запустити систему планується у 2026 році.

  Зазначається, що еАкциз допоможе забезпечити контроль над алкогольною та тютюновою продукцією і зробити цей ринок більш прозорим. Система дасть змогу відстежувати кожну одиницю продукції на всіх етапах - від виробництва або імпорту до продажу споживачеві.

  "Це гігантська реформа й мегаважливий антикорупційний проєкт, який кардинально змінить усю галузь. Держава не втрачатиме гроші, а українці не купуватимуть контрафакт", - додав Федеров.

  Інф. delo.ua  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с ELCOMART.COM активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM" обязательна.  САМОЕ ЧИТАЕМОЕ

  24 июн, 18:17

  22 июн, 11:52

  20 июн, 15:59

  19 июн, 18:58

  18 июн, 18:43

  17 июн, 18:22

  info@elcomart.com
  При использовании материалов сайта в электронном виде активная ссылка на elcomart.com обязательна.