• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • RSS feed
 • Відновити опалення та енергосистему: ЄБРР шукає шляхи, як вижити Україні взимку
  Опубликовано: 2024-05-28 11:17:26

  Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) разом із західними партнерами працюють над підвищенням гнучкості енергосистеми та відновленням опалення там, де його потужності зруйновано російськими ударами, щоб Україна могла вижити наступної зими.

  Про це заявила асоційований директор, старший банкір департаменту енергетики ЄБРР в Україні Ольга Єрьоміна, пише "Інтерфакс-Україна".

  "Потрібно будувати гнучке відновлення енергетики разом із наданням послуг опалення населенню, і ми шукаємо зараз розв'язання цієї проблеми", - заявила Єрьоміна.

  Вона підкреслила, що основною темою для майбутнього розвитку української енергетики є відновлювальні джерела енергії, однак для цього має бути створено підґрунтя.

  "Щоб створити підґрунтя, мають бути гнучкі можливості", - зауважила представниця ЄБРР.

  За її словами, після останніх російських ударів по українській енергосистемі проєкти в атомній енергетиці не зможуть вирішити наявні проблеми.

  Єрьоміна додала, що українські АЕС вже застарілі, а нові проєкти в атомній енергетиці потребують багато часу та багато коштів на реалізацію, а технології малих модульних реакторів ще доволі нові й до них немає легкого доступу.

  "Атомна енергетика - це не рішення. Це не гнучка система, і вона не розв'яже наявних проблем", - переконана представниця ЄБРР.

  Єрьоміна додала, що для покращення ситуації в енергетиці варто розглядати газову турбінну генерацію, "бо поки що не було винайдено інших варіантів".

  Коментуючи можливості технологій переробки біологічних відходів, вона зазначила, що ЄБРР бачить значний потенціал її розвитку в Україні.

  "Але, на жаль, це не рішення на наступну зиму, і, мабуть, на наступну зиму після цієї також, тому що ці рішення потребують часу, а в Україні недостатньо досвіду. І зараз в умовах війни в нас дуже великий дефіцит кваліфікованих людей, які могли б узяти біологічні відходи і переробити їх на енергію. І щоб бути прагматичним і бути реалістичним, нам потрібно думати про негайні завдання, які є пріоритетними зараз", - вважає Єрьоміна.

  На її думку, серед основних пріоритетів цього року також економія енергії, чому може допомогти підвищення цін на неї в умовах дефіциту.

  Інф. delo.ua  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с ELCOMART.COM активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM" обязательна.  info@elcomart.com
  При использовании материалов сайта в электронном виде активная ссылка на elcomart.com обязательна.