• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • RSS feed
 • Якими засобами можна захистити врожай?
  Опубликовано: 2024-05-09 22:21:51

  Засоби захисту рослин — це важлива складова сучасного сільськогосподарського виробництва, яка спрямована на захист рослин від шкідливого впливу біотичних (хвороб, шкідників) та абіотичних (наприклад, несприятливих погодних умов) факторів. Ці засоби мають на меті забезпечити врожайність, якість продукції та економічність вирощування сільськогосподарських культур.

  Класифікація засобів захисту рослин

  1. Одним з основних класів засобів захисту рослин є пестициди. Вони використовуються для боротьби з шкідниками та хворобами рослин. Ці засоби захисту рослин можуть бути контактними, системними або живильними. Контактні пестициди діють на зовнішню поверхню рослин, системні проникають всередину рослини, а живильні надають рослині додаткове живлення для підвищення її імунітету.

  2. Окрім пестицидів, до складу засобів захисту рослин входять і фунгіциди — засоби, які призначені для боротьби з грибковими захворюваннями, такими як мілдью, фузаріоз, антракноз і багато інших. Фунгіциди діють як запобіжний захист, так і для лікування заражених рослин.

  3. Для боротьби з бур'янами застосовуються гербіциди — засоби, які призначені для знищення непотрібних рослин. Гербіциди можуть бути селективними, тобто вони діють лише на певні види бур'янів, або ні, знищуючи всі рослини без винятку.

  4. Інсектициди — це засоби, які призначені для боротьби з комахами-шкідниками, такими як моли, трипси, акари, тлії та інші. Вони можуть бути контактними, шлунковими або фумігантними, залежно від того, яким шляхом вони впливають на шкідника.

  Однак використання засобів захисту рослин пов'язане з ризиком для навколишнього середовища та здоров'я людини, тому важливо дотримуватися правил безпеки при їх застосуванні. Наприклад, необхідно дотримуватися рекомендацій виробників, читати відгуки про засоби захисту рослин, використовувати захисний одяг і засоби індивідуального захисту, а також уникати застосування цих засобів у вітряну погоду.

  Захист від хвороб та шкідників

  Захист від шкідників і хвороб рослин є важливою складовою сільськогосподарського виробництва, оскільки хвороби можуть серйозно пошкодити врожайність та якість продукції. Для ефективного захисту використовуються різноманітні методи та засоби.

  Один із методів захисту рослин від хвороб — це профілактичні заходи. Вони включають в себе правильний вибір сортів, обробку насіння перед посівом, використання рівномірного розсіювання рослин та використання здорового матеріалу. Також важливо дотримуватися правильного ротаційного плану, а також забезпечити належний догляд за рослинами, включаючи вологу та живлення. Також широко застосовується хімічний захист рослин, що полягає у використанні пестицидів та фунгіцидів. Ці засоби можуть бути контактними, системними або живильними, залежно від того, як вони впливають на рослини та хвороби.

  Культурно-технічні методи захисту включають в себе використання різних культурних практик, які зменшують вразливість рослин до нападів шкідників. Наприклад, висівання різних культур на полях для запобігання поширенню шкідників або використання високоякісних насіння та добрив для зміцнення рослин.

  У різних країнах існують власні нормативно-правові акти, які регулюють використання засобів захисту рослин. Україна не виняток. В країні діє законодавство, яке встановлює порядок реєстрації, виробництва, ввезення, експорту, зберігання, перевезення, реалізації та використання засобів захисту рослин на її території.

  Засоби захисту рослин відіграють важливу роль у сучасному сільському господарстві, допомагаючи зберегти врожай та забезпечити його якість. Однак їх використання пов'язане з певними ризиками, тому важливо дотримуватися правил безпеки та враховувати законодавчі норми країни.  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с ELCOMART.COM активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM" обязательна.  САМОЕ ЧИТАЕМОЕ

  19 май, 18:28

  17 май, 18:14

  13 май, 18:58

  13 май, 15:53

  12 май, 18:09

  10 май, 18:11

  info@elcomart.com
  При использовании материалов сайта в электронном виде активная ссылка на elcomart.com обязательна.