• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • RSS feed
 • Український уряд прогнозує зростання ВВП на 4,6% у 2024 році
  Опубликовано: 2024-05-03 18:28:56

  Попри російську агресію, яка триває вже третій рік, українська економіка у 2024 році продовжить відновлюватися після масштабного падіння і, ймовірно, зросте приблизно на 4,6%.

  Про це повідомила перший віце-прем'єр-міністр, міністр економіки Юлія Свириденко на форумі Kyiv Investment Day, пише "Укрінформ".

  "Очікуємо, що цього року економіка продовжить відновлення – принаймні на 4,5-4,6%. Звичайно, показники можуть бути гіршими через ракетні обстріли, в першу чергу української енергетичної інфраструктури, але наш базовий прогноз поки що на рівні 4,6%", - розповіла Свириденко.

  За її словами, після масштабного падіння майже на 30% у 2022 році торік економіка України вже демонструвала зростання на рівні щонайменше 5,3%.

  Драйверами зростання стануть розвиток вітчизняного військово-промислового комплексу та експортної діяльності. У Мінекономіки підрахували, що локалізація половини бюджету на закупівлю озброєнь забезпечить додатковий приріст ВВП щонайменше на 3,6%.

  Ще одним важливим фактором є розширення морського експортного коридору не лише на аграрну, а й на іншу продукцію, включно з металургійною та товарами з високою доданою вартістю. Також пріоритетом є розбудова нових енергетичних потужностей та децентралізованої високоманеврової генерації в Україні.

  "Для нас це критично важливо. Як, звичайно ж, і розширення енергетичних можливостей України, розбудова нових енергетичних потужностей. Нам потрібно будувати і розвивати децентралізовану високоманеврену генерацію", - наголосила Свириденко.

  Свириденко наголосила, що відновлення економіки попри війну - важливий аргумент для інвестування в Україну саме зараз. Адже така ситуація є рідкісною у світовій практиці.

  Інф. delo.ua  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с ELCOMART.COM активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM" обязательна.  info@elcomart.com
  При использовании материалов сайта в электронном виде активная ссылка на elcomart.com обязательна.