• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • RSS feed
 • НБУ погіршив прогноз зростання економіки на цей рік
  Опубликовано: 2024-04-26 15:13:11

  За оцінками Національного банку України зростання економіки у поточному році складе 3%, а в наступному - 4,5%. Прогноз зростання ВВП  погіршено через наслідки масштабних атак Росії на енергетичну інфраструктуру України та блокади західного кордону.

  Про це повідомляє пресслужба НБУ.

  За прогнозами регулятора, інфляція помірно прискориться, а надалі закріпиться в цільовому діапазоні 5% ± 1 в. п.

  НБУ, як і раніше, прогнозує помірне пришвидшення інфляції у 2024 році – до 8,2%.

  "Однак уже наприкінці 2025 року вона сповільниться до 6%, а у 2026 – до 5%. Цьому сприятимуть поступова нормалізація умов для функціонування економіки, послаблення зовнішнього інфляційного тиску та послідовна монетарна політика НБУ", - очікують у регуляторі.

  Як повідомляють у регуляторі, у І кварталі 2024 року зростання реального ВВП було слабшим, ніж очікувалося.

  "Вплинули стримані бюджетні видатки в умовах невизначеності з надходженням зовнішнього фінансування, й додатково наслідки блокади західного кордону. Прогноз зростання ВВП дещо погіршено через наслідки масштабних атак Росії на енергетичну інфраструктуру України", - пояснюють в НБУ.

  У регуляторі очікують, що економіка зросте на 3% у 2024 році та на 4,5-5% у 2025-2026 роках.

  Зазначається, що у 2024 році Україна розраховує отримати 38 млрд дол. США зовнішньої бюджетної допомоги.

  "Завдяки цьому міжнародні резерви залишатимуться на високому рівні. Наразі їх обсяг – близько 44 млрд дол. США", - підкреслюють в НБУ.

  Там додають, що завдяки підтримці партнерів та посиленню стійкості державних фінансів буде змога й надалі забезпечувати макрофінансову стабільність, необхідну для сталого відновлення економіки.

  Інф. delo.ua  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с ELCOMART.COM активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM" обязательна.  info@elcomart.com
  При использовании материалов сайта в электронном виде активная ссылка на elcomart.com обязательна.