• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • RSS feed
 • МВФ покращив прогноз зростання світової економіки на 2024 рік
  Опубликовано: 2024-01-31 17:08:41

  Міжнародний валютний фонд (МВФ) покращив свій прогноз світового економічного зростання до 3,1% у 2024 році та 3,2% у 2025 році - прогноз на цей рік на 0,2 п.п вищий, ніж у жовтневому огляді.

  Про це йдеться у січневому огляді світової економіки.

  "Глобальне зростання прогнозується на рівні 3,1% у 2024 році та 3,2% у 2025 році, причому прогноз на 2024 рік на 0,2 п.п вищий, ніж в огляді у жовтні 2023 року, завдяки більшій, ніж очікувалося, стійкості економіки США, кількох великих країн з ринками, що формуються, та країн, що розвиваються, а також фіскальній підтримці в Китаї.

  Однак прогноз на 2024-25 роки є нижчим за середній історичний показник (2000-2019 роки) на рівні 3,8% через підвищення облікових ставок для боротьби з інфляцією, згортання фіскальної підтримки на тлі високого боргового навантаження на економічну активність та низького базового зростання продуктивності праці", - йдеться у заяві.

  Очікується, що глобальна базова інфляція знизиться до 5,8% у 2024 році та до 4,4% у 2025 році, причому прогноз на 2025 рік було переглянуто в бік зниження.

  "В умовах дезінфляції та стабільного зростання ймовірність "жорсткої посадки" зменшилась, а ризики для глобального зростання загалом збалансовані. З іншого боку, швидша дезінфляція може призвести до подальшого пом'якшення фінансових умов.

  З іншого боку, нові стрибки цін на сировинні товари, спричинені геополітичними потрясіннями, зокрема атаками на судна у Червоному морі, а також перебої з постачанням або більш стійка базова інфляція можуть продовжити жорсткі монетарні умови. Поглиблення проблем у секторі нерухомості в Китаї або в інших країнах, різке підвищення податків та скорочення видатків також можуть спричинити розчарування у зростанні", - йдеться у звіті.

  При цьому в МВФ вважають, що найближче завдання політиків наразі полягає в тому, щоб успішно впоратися з остаточним зменшенням інфляції до цільового рівня, змінюючи грошово-кредитну політику.

  У звіті також йдеться, що Фонд покращив прогноз у 2024 році як для США (до 2,1%), так і для Китаю (4,6%), двох найбільших економік світу, через швидше, ніж очікувалося, зниження інфляції.

  Інф. epravda.com.ua  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с ELCOMART.COM активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM" обязательна.  info@elcomart.com
  При использовании материалов сайта в электронном виде активная ссылка на elcomart.com обязательна.