• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • RSS feed
 • Україна планує розпочати будівництво чотирьох ядерних реакторів у 2024 році
  Опубликовано: 2024-01-26 15:40:08

  Україна планує цьогоріч розпочати будівництво чотирьох нових ядерних реакторів, аби компенсувати втрачені енергетичні потужності через війну з Росією.

  Про це розповів очільник Міністерства енергетики України Герман Галущенко в інтерв’ю Reuters.

  Два блоки, які включають реактори та відповідне обладнання, базуватимуться на обладнанні російського виробництва, яке Україна хоче імпортувати з Болгарії, тоді як інші два використовуватимуть західні технології виробника енергетичного обладнання Westinghouse.

  За словами Галущенко, усі чотири реактори будуть побудовані на Хмельницькій АЕС на заході України.

  "Думаю, що розпочнемо будівництво влітку-восени", - сказав міністр, додавши, що Україні потрібні корпуси реакторів, які доведеться імпортувати.

  Галущенко зазначив, що планується будівництво  одночасно відразу третього і четвертого енергоблоків.

  Будівництво 3-го і 4-го реакторів Хмельницького почалося в 1980-х роках, але було заморожено.

  З моменту здобуття незалежності від Радянського Союзу в 1991 році Україна побудувала три нові атомні реактори – по одному на Запорізькій, Хмельницькій та Рівненській АЕС.

  Сьогодні три АЕС на підконтрольній Україні території виробляють понад 55% потреб країни в електроенергії, але Київ хоче розширити цей сектор, щоб компенсувати втрату Запорізької АЕС, найбільшої АЕС у Європі.

  Росія отримала контроль над об’єктом після початку повномасштабного вторгнення в Україну на початку 2022 року, а його шість ядерних реакторів зараз простоюють.

  "3-м і 4-м блоком на Хмельницькій АЕС ми хочемо збільшити енергетичні потужності, і зараз ми ведемо переговори з нашими болгарськими партнерами щодо двох реакторів, які ми хочемо взяти. Якби ми сьогодні отримали корпуси реакторів, я думаю, що минуло б 2,5 роки, і ми б мали в роботі третій реактор", – сказав Галущенко.

  Паралельно з будівництвом радянських блоків ВВЕР-1000 Україна хоче розпочати підготовчі роботи для розміщення двох сучасних західних блоків АП-1000, також у Хмельницький області.

  Інф. delo.ua  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с ELCOMART.COM активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM" обязательна.  info@elcomart.com
  При использовании материалов сайта в электронном виде активная ссылка на elcomart.com обязательна.