• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • RSS feed
 • Банкноти євро отримають новий дизайн: що відомо
  Опубликовано: 2023-12-04 15:08:35

  Рада керуючих Європейського центрального банку (ЄЦБ) за підсумками соцопитування та голосування жителів країн Європи, що входять до єврозони, визначила основний мотив для дизайну нових банкнот євро.

  Про це пише Reuters.

  Видання зауважує, що процес вибору дизайну нових банкнот євро розпочався у 2021 році. До репрезентативної фокус-групи ЄЦБ увійшли понад 23 тис. європейців, а ще 360 тисяч відповідей було отримано через інтернет.

  Більшість європейців обрали тему "європейська культура" для зображення на купюрах.

  З семи запропонованих варіантів в обох випадках більшість проголосували за мотив "європейська культура", на другому та третім місці відповідно йдуть птахи, як символ європейської свободи, та річки, як символ життя.

  Рада ЄЦБ повідомила, що вирішила об'єднати дві ці теми при розробці майбутнього дизайну.

  "Їх обох об’єднує спільна нитка поєднання європейців, і це суть Європи та нашої спільної валюти: об’єднання нас", – сказала президент ЄЦБ Крістін Лагард.

  Регулятор поки що займається підготовкою конкурсу на найкращий дизайн банкнот.

  За даними ЄЦБ, переможця оберуть не раніше 2026 року, після чого потрібно ще кілька років, щоб ввести банкноти в обіг.

  Інф. delo.ua  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с ELCOMART.COM активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM" обязательна.  info@elcomart.com
  При использовании материалов сайта в электронном виде активная ссылка на elcomart.com обязательна.