• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • RSS feed
 • Протягом року надходження готівки до банків зросло на 15,9%
  Опубликовано: 2023-11-02 18:31:49

  У січні – вересні 2023 року спостерігається помітне зростання обсягів касових оборотів банків в Україні, що свідчить про пожвавлення економіки. Обсяг надходжень готівки до кас банків становив 1 821,9 млрд грн, що на 15,9% більше, ніж за відповідний період 2022 року.

  Про це повідомили у пресслужбі Нацбанку України.

  При цьому, обсяг видачі готівки з кас банків досяг 1 838,1 млрд грн, що на 13,7% перевищує минулорічні показники січня-вересня.

  В НБУ зазначили, що цьому сприяли налагодження нових шляхів постачання товарів і послуг, а також стійкий внутрішній попит на товари та послуги з боку населення.

  Наразі обсяги касових оборотів банків майже досягли рівня відповідного періоду 2021 року, що свідчить про стійкий розвиток фінансового сектору.

  Згідно з повідомленням, найбільш значущою частиною видатків готівкою з кас банків були:

  Операції клієнтів з використанням платіжних карток, які складали 83,9% від загального обсягу видатків. Готівка залишається надійним та швидким платіжним інструментом для роздрібних операцій, особливо в умовах невизначеності, пов'язаної з воєнним станом;;
  Підкріплення операторів поштового зв'язку складало 4,3% видатків готівкою;
  Придбання іноземної валюти у клієнтів становило 4,2% загального обсягу видатків.

  Що стосується джерел надходжень готівки до кас банків, то основними тут були:

  Торговельна виручка, яка становила 34,2% від загального обсягу надходжень.
  Операції клієнтів з використанням платіжних карток складали 29,8% від загального обсягу надходжень.
  Виручка від усіх видів послуг становила 16,9% загального обсягу надходжень, основними факторами були пожвавлення попиту на будівельні послуги та сезонне зростання кількості працюючих закладів у сфері послуг та внутрішнього туризму.

  Інф. delo.ua  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с ELCOMART.COM активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM" обязательна.  info@elcomart.com
  При использовании материалов сайта в электронном виде активная ссылка на elcomart.com обязательна.