• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • RSS feed
 • У Держслужбі зайнятості розповіли про ріст числа вакансій на ринку: які сфери потребують працівників найбільше
  Опубликовано: 2023-10-31 18:20:03

  У Державній службі зайнятості зазначають, що починаючи з цьогорічної весни на ринку праці України відбувається поступове зростання кількості вакансій. Як ідеться у повідомленні відомства, це спостерігається як на сайтах з пошуку роботи, так і в самій службі зайнятості.

  Зокрема, у вересні у її базі даних налічувалося 103 тисяч вакансій (у липні – 83 тисячі). Зростання попиту роботодавців на працівників у ДСЗ бачать наслідком поступового відновлення економічної активності.

  У регіональному розрізі найбільша кількість вакансій зареєстрована в службі зайнятості Києва (11 тисяч), Львівської області (теж 11 тисяч), Дніпропетровської (5 тисяч), Київської та Одеської (по 4 тисячі) областей.

  В середньому по Україні сьогодні на одне вільне робоче місце претендує два шукачі роботи (на цю ж дату минулого року – дев'ять людей). Натомість у Львівській області та Києві кількість вакансій суттєво перевищує чисельність осіб, які шукають роботу за сприяння служби зайнятості. Найбільший дефіцит кадрів спостерігається у переробній промисловості та будівництві.

  Загалом найбільший попит на українському ринку праці, як і до війни, зберігається на представників робітничих професій та сфери торгівлі. За видами економічної діяльності найбільше вакансій налічувалася на підприємствах переробної промисловості (20%); в оптовій та роздрібній торгівлі (16%); у сфері освіти (10%); на транспорті та пошті (10%); у сфері охорони здоров'я та наданні соціальної допомоги (8%).

  У професійному розрізі найбільше вакансій роботодавцями було подано для працевлаштування:

  - кваліфікованих робітників з інструментом (21%): швачка, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, слюсар-ремонтник, слюсар-сантехнік, електрогазозварник, слюсар з ремонту колісного транспорту, пекар, столяр, маляр;

  - робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (18%): водій, оператор/машиніст котельні, токар, тракторист, оператор заправних станцій, дорожній робітник, машиніст екскаватора, водій навантажувача, фрезерувальник, оператор верстатів, машиніст крана;

  - працівників сфери торгівлі та послуг (15%): продавець продовольчих та непродовольчих товарів, продавець-консультант, кухар, охоронник, офіціант, бармен, бариста, молодша медична сестра, соціальний робітник, перукар;

  - професіоналів (14%): вчитель, вихователь, фармацевт, лікар загальної практики-сімейний лікар, інженер, практичний психолог.

  При цьому, як вказують у ДСЗ, зі зростанням кількості вакансій поступово загострюється дефіцит кадрів за окремими професіями. Там прогнозують, що враховуючи значні обсяги міграції населення за кордон, ринок праці вже найближчим часом зіткнеться з дефіцитом робочої сили.

  Інф. delo.ua  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с ELCOMART.COM активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM" обязательна.  info@elcomart.com
  При использовании материалов сайта в электронном виде активная ссылка на elcomart.com обязательна.