• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • RSS feed
 • У Раді вирішили обкласти податком надприбутки банків, що утворилися під час війни
  Опубликовано: 2023-09-02 18:04:02

  Надприбутки банків, що утворилися внаслідок нарощування операцій з державними цінними паперами, хочуть обкласти тимчасовим податком.

  Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

  "Подали разом з колегами законопроєкт про тимчасове оподаткування надприбутків банків. У разі запровадження запропонованої законопроєктом моделі додаткові надходження до бюджету за 2023 рік могли б розрахунково становити близько 10 млрд грн", - зазначив Гетманцев.

  Законопроєктом пропонується оподаткувати чистий процентний дохід банків за ставкою 5% (додатково до сплати податку на прибуток підприємств).

  Передбачається, що податок на надприбуток діятиме протягом 2024-2026 років.

  Гроші пропонується спрямувати до загального фонду бюджету та скерувати на оборону країни.

  При цьому, депутати посилаються на подібну практику, що існує в деяких країнах ЄС.

  "Подібний підхід (windfall tax) вже запроваджено в Іспанії, Чехії, Литві, Угорщині, тому варто придивитися уважніше до досвіду цих європейських країн, що дозволить досягти балансу між забезпеченням стійкості фінансової системи України та оборонними потребами бюджету", - зазначив глава бюджетного комітету.

  Інф. epravda.com.ua  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с ELCOMART.COM активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM" обязательна.  info@elcomart.com
  При использовании материалов сайта в электронном виде активная ссылка на elcomart.com обязательна.