Національний банк підвищує нормативи обов’язкового резервування банками за коштами юросіб за ознакою строковості.
Про це повідомляє пресслужба НБУ.
"Це необхідно, зокрема, для подальшої мінімізації ризиків структурного профіциту ліквідності в банківській системі та зниження ринкових викривлень", - пояснили в регуляторі.
Нові нормативи почнуть діяти з 11 вересня. Так, обов'язкові резерви за строковими коштами і вкладами юридичних осіб (крім інших банків) дорівнюватимуть у національній валюті 10% (зараз 0%), а в іноземній валюті – 20% (зараз 10%).
Аналогічні нормативи обов'язкового резервування банками діють за коштами на вимогу та коштами на поточних рахунках юридичних осіб.
У Нацбанку пояснили, що зміст інструменту обов’язкових резервів полягає в тому, що банк зобов’язаний зарезервувати на своєму кореспондентському рахунку кошти в обсязі, що визначається як певний відсоток від його зобов’язань (норматив резервування) та враховує частку обов’язкових резервів, яку банк покриває за рахунок бенчмарк-ОВДП.
Відповідна сума має бути сформована в середньому за період резервування. Це дає змогу згладжувати можливі непередбачувані коливання ліквідності, водночас забезпечуючи ефективне застосування самого інструменту за прямим призначенням – обмеження частини вільної ліквідності банківської системи.
Інф. epravda.com.ua