• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • RSS feed
 • ОБСЄ до кінця року може розпастися: в чому причина
  Опубликовано: 2023-05-30 09:40:37

  Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) може розпастися протягом наступних шести місяців. Причиною цього є небажання Росії та Білорусі схвалити головування Естонії у 2024 році.

  Про це повідомляє фінська телерадіокомпанія Yle.

  Згідно з правилами організації, нового голову повмнні схвалити усі 57 держав-членів. Однак Росія та Білорусь не схвалили кандидатуру Естонії на посаду голови наступного року, а Естонія не готова відмовитись від своєї кандидатури.

  Міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто побоюється, що ОБСЄ може розпастись до того, як Фінляндія обійме посаду голови у 2025 році. За його словами, ситуація серйозна.

  "Якщо у 2024 році не буде голови та не буде консенсусу з цього приводу, то наступний рік стане роком руйнування ОБСЄ як організації", – зазначив Хаавісто.

  ОБСЄ було створено у Будапешті у 1994 році, коли серія зустрічей з питань європейської безпеки та співробітництва переросла в організацію.

  Нагадаємо, чинний голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Північної Македонії Буяр Османі під час візиту в Україну побував у зруйнованій внаслідок російської агресії Бородянці у Київській області.

  Тетяна Гойденко

  Інф. delo.ua  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с ELCOMART.COM активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM" обязательна.  info@elcomart.com
  При использовании материалов сайта в электронном виде активная ссылка на elcomart.com обязательна.