• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Промновости
 • Товарная биржа
 • Цены
 • Выставки
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 25 июня 2004 года
 • В «Енергоатомі» назвали строки запуску виробництва ядерного палива в Україні
  Опубликовано: 2023-03-20 18:09:44

  Україна зможе самостійно виробляти для себе ядерне паливо за технологією американської компанії Westinghouse орієнтовно в 2026 році. Про це сказав у інтерв'ю BBC президент Національної атомної енергогенеруючої компанії "Енергоатом" Петро Котін.

  "Енергоатом" підписав з угоду Westinghouse, відповідно до якої Україна робить свою лінію виробництва ядерного палива. Частину палива ми вже виробляємо. Зараз йде підготовка лінії збірки ядерного палива в Україні. Через три роки ми зможемо самі виготовляти паливо для себе", - сказав Котін.

  За словами очільника НАЕК, реалізація проєкту є безпечною в контексті обстрілів українських об'єктів інфраструктури з боку Росії, оскільки ядерний матеріал на цьому об'єкті відсутній.

  "Всі заходи безпеки ми вживаємо... Це не є об'єкт енергетичної інфраструктури. Це завод, на якому виробляється ядерне паливо. Там відсутній ядерний матеріал. Тому це абсолютно безпечно, в тому сенсі, в якому ви зараз ставите питання", - зазначив голова держкомпанії.

  При цьому, за його словами, Україна не має цілі перевести всі потужності саме на західне ядерне паливо. Хоча купляти паливо надалі планується лише у Westinghouse, але це буде лише приблизно 50% - решта має вироблятися в Україні.

  Він також вказав, що Україна має запаси російського палива ще на два роки завантаження, що разом з терміном роботи паливних збірок у чотири роки означає, що його вистачить на шість років.

  "У нас є і російське паливо, і шведське паливо, тому що завод Westinghouse розташований в Вестеросі - це Швеція. Але компанія американська. І ми будемо завантажуватись у міру того, як буде відпрацьоване те паливо, яке зараз стоїть у нас на складах. Одна паливна матриця, чи збірка, перебуває в активній зоні чотири роки... Через шість років остання російська збірка вийде з наших реакторів", - вказав Котін.

  Наразі, як нагадав керівник "Енергоатому", на паливі Westinghouse наразі працюють сім реакторів українських АЕС з 15, хоча це реактори ще радянського зразка. Інші ж поки завантажені російським паливом.

  В свою чергу, як уточнюють в Міністерстві енергетики, Україна наразі розпочала виробництво складових частин паливних блоків реакторів ВВЕР-1000, а згодом почне виробництво палива і для блоків ВВЕР-440.

  У 2023 році планується завершити ліцензування і вийти на промислове виробництво хвостовиків, а 2024 року - на промислове виробництво голівок для паливних касет. Зазначені компоненти будуть використовуватись для виробництва ядерного палива для потреб "Енергоатома" на підприємстві Westinghouse у Вестеросі.

  Нагадаємо також, що в листопаді 2021 року "Енергоатом" домовився з Westinghouse про початок реалізації проекту будівництва за технологією АР1000 двох нових енергоблоків на Хмельницькій АЕС. В січні 2023 року було схвалено техніко-економічного обгрунтування цього проєкту.

  До повномасштабної війни з Росією планувалося, що в Україні буде збудовано п'ять реакторів АР1000. Однак в червні 2022 року НАЕК домовився з Westinghouse про будівництво ще чотирьох, тобто дев'яти загалом. Тоді ж на ХАЕС було відкрито пам'ятний знак, яким відзначено початок майбутнього будівництва 5-го та 6-го енергоблоків. В липні "Енергоатом" та Westinghouse підписали новий контракт щодо поглиблення співробітництва у питанні добудови ХАЕС.

  Тимофій Бесп'ятов

  Інф. delo.ua  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с ELCOMART.COM активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM" обязательна.  САМОЕ ЧИТАЕМОЕ

  02 июн, 15:47

  26 май, 09:38

  25 май, 15:32

  23 май, 18:39

  15 май, 15:52

  07 май, 18:48

  Электронная почта проекта: info@elcomart.com
  Тел.: +380-50-070-2126
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на elcomart.com обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на elcomart.com, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".