• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Промновости
 • Товарная биржа
 • Цены
 • Выставки
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 25 июня 2004 года
 • Кабмін оптимізував програму державної підтримки «Доступні кредити 5-7-9%»
  Опубликовано: 2023-03-16 10:03:55

  Уряд прийняв рішення для оптимізації Державних програм «Доступні кредити 5-7-9%» та «Доступний фінансовий лізинг 5-7-9%» в умовах воєнного стану.

  Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку надання фіндопомоги у рамках державних програм "Доступні кредити 5-7-9%" та "Доступний фінансовий лізинг 5-7-9%".

  Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів України.

  Зазначається що прийнятими змінами продовжено надання державної фінансової підтримки бізнесу, зокрема, аграріям, які отримали кредити у рамках проведення посівної кампанії у 2022 році.

  Так, продовжено строк, протягом якого сільськогосподарські товаровиробники матимуть можливість отримати фінансову підтримку для посівної кампанії, у тому числі, з можливістю пролонгації виданих кредитів для здійснення посівних робіт за умови погашення представниками великого та середнього агробізнесу до 25% отриманого кредиту та можливістю надання державних гарантій для забезпечення часткового виконання боргових зобов’язань за такими кредитами.

  Крім того, у межах державної програми "Доступні кредити 5-7-9%" передбачено:

  встановлення по кредитам на інвестиційні цілі компенсаційної ставки для середніх та великих підприємств 9% річних з можливістю зменшення за умови створення нових робочих місць до 7% річних;
  встановлення по кредитам на інвестиційні цілі компенсаційної ставки для мікро та малих підприємств на рівні 7% річних з можливістю зменшення для інвестиційних кредитів до 5%;
  встановлення компенсаційної ставки 9% річних для кредитів на поповнення обігового капіталу для всіх підприємств.

  Також у межах державної програми "Доступний фінансовий лізинг 5-7-9%":

  встановлення компенсаційної винагороди для середніх та великих підприємств 11% річних з можливістю зменшення за умови створення нових робочих місць до 9% річних;
  встановлення компенсаційної винагороди для мікро та малих підприємств 9% річних з можливістю зменшення за умови створення нових робочих місць до 7% річних.
  Окрім того, постановою також передбачено:

  відміну компенсаційних ставок за кредитами та компенсаційної винагороди за лізингом на рівні 0 % річних;
  виключення фінансування з метою запобігання та подолання наслідків пандемій COVID-19, у тому числі, рефінансування таких кредитів.
  "Це дозволить оптимізувати витрати держбюджету на фінансування зазначених програм відповідно до викликів часу, спрямувавши фінансування на більш актуальні напрями, забезпечити безперервне фінансування в умовах росту ринкових відсоткових ставок за позиками та кредитного портфеля", - підкреслюють в Мінфіні.

  Зазначимо, що підтримку агровиробників в рамках програми "Доступні кредити 5-7-9" уряд розпочав ще в березні 2022 року. Завдяки цьому, бізнес отримував кредити у банках-партнерах зі звичайною процентною ставкою, а держава компенсувала частину відсотків.

  Станом на кінець січня цього року доступним кредитуванням скористалися майже 44 000 с/г товаровиробників. Обсяг залученого кредиту/кредитної лінії по всіх програмах кредитування становить понад 95 млрд грн.

  Раніше аграрії заявляли, що затримка з продовженням на 2023 рік урядової програми пільгового кредитування 5-7-9 загрожує зривом посівної в Україні, що  вкрай негативно вплине на подальшу роботу агросектору в умовах війни.

  Світлана Манько

  Інф. delo.ua  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с ELCOMART.COM активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM" обязательна.  САМОЕ ЧИТАЕМОЕ

  31 мар, 18:43

  30 мар, 19:53

  29 мар, 18:39

  28 мар, 18:40

  27 мар, 19:21

  25 мар, 18:18

  Электронная почта проекта: info@elcomart.com
  Тел.: +380-50-070-2126
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на elcomart.com обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на elcomart.com, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".