• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Промновости
 • Товарная биржа
 • Цены
 • Выставки
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 25 июня 2004 года
 • ФГВФО передав акції Промінвестбанку та Сбербанку державі
  Опубликовано: 2023-01-18 09:23:46

  Фонд гарантування вкладів фізичних осіб передав державі в особі державного підприємства «Національний фонд інвестицій України» акції дочірніх структур російських державних структур в Україні.

  Як уточнюється у повідомленні фонду, йдеться про 5 080 310 373 (99,77%) простих іменних акцій Промінвестбанку, що належали російській держкорпорації "ВЕБ.РФ", та 24 065 460 500 (100%) простих іменних акцій Міжнародного резервного банку, що належали Сбербанку Росії.

  Передачу акцій здійснено на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони від 11 травня про примусове вилучення в Україні об’єктів права власності Росії та її резидентів та розпорядження Кабінету міністрів України №815 від 13 вересня.

  Нагадаємо, що до цього, ще 25 лютого - наступного дня після початку російського військового вторгнення в Україну, Національний банк України вирішив відкликати ліцензії та ліквідувати МР Банк та Промінвестбанк. Через це банки перейшли в розпорядження ФГВФО, який намагав продавати їхнє майно, аби розрахуватися з їхніми кредиторами.

  У травні фонд на підставі рішення РНБО замінив "материнські" банки ПІБу та МР Банку в реєстрі кредиторів на державу. Також згідно цього рішення ФГВ у грудні забезпечив перерахування до спеціального фонду державного бюджету коштів з накопичувальних рахунків цих банків. Загалом з їх рахунків було перераховано суму, еквівалентну 17 мільйрдам гривень.

  Як зазначила заступниця директора-розпорядника Фонду Ольга Білай, конфісковані кошти уряд планує використати для відновлення зруйнованого житла українців, а передача акцій – черговий, але не останній етап конфіскації активів держави-агресора.

  "Тепер всі активи, які залишаться після розрахунку з кредиторами цих банків, будуть передані державі Україна. Зауважу, що російські акціонери з травня 2022-го до переліку кредиторів не належать", - вказала вона.

  Наразі процедура ліквідації вже націоналізованих банків продовжується: так, у понеділок має відбутися аукціон з продажу заміського копмлексу ПІБу в столичному урочищі Конча-Заспа, а 18 січня - аукціони з продажу нежитлової нерухомості цього ж банку в Дніпропетровській області, а також службове приміщення ПІБу в одеському мікрорайоні Лузанівка. 19 січня фонд спробує продати відділення МР Банку на вулиці Великій Васильківській в Києві.

  Тимофій Бесп'ятов

  Інф. delo.ua  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с ELCOMART.COM активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM" обязательна.  Электронная почта проекта: info@elcomart.com
  Тел.: +380-50-070-2126
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на elcomart.com обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на elcomart.com, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".