• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Промновости
 • Товарная биржа
 • Цены
 • Выставки
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 25 июня 2004 года
 • Нові тарифи на електроенергію для бізнесу вступили в дію
  Опубликовано: 2023-01-03 09:45:38

  З 1 січня 2023 року вступають в дію нові тарифи “Укренерго” на передачу електроенергії та диспетчеризацію. Тарифи для бізнесу ростимуть протягом 2023 року в три етапи.

  За розрахунками Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах електроенергії та комунальних послуг, тарифи для непобутових споживачів в середньому зростуть на 15 копійок кВт-год, а для промислових енергоємних споживачів на 4 копійки за кВт-год. Ціна для побутових споживачів залишається незмінною.

  Зростання тарифів для бізнесу зумовлено зростанням тарифів НЕК "Укренерго" на передачу електроенергії та на послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління.

  З 1 січня тариф на передачу зросте на 10% - з 345,64 гривні/МВт⋅год до 380,28 гривні/МВт⋅год, з 1 квітня - ще на 13,1% до 430,25 гривні/МВт⋅год, а з 1 липня – ще на 12,7% до 485,1 гривні/МВт⋅год. Тариф на передачу для підприємств "зеленої" електрометалургії встановлено на весь 2023 рік у розмірі 209,42 гривні/МВт⋅год.

  Тариф на диспетчерські послуги "Укренерго" зросте з січня на 9,9% – з 62,13 гривні/МВт⋅год до 68,28 гривні/МВт⋅год, з квітня – ще на 18,4% до 80,87 гривні/МВт ⋅год, а з 1 – ще на 18,1% до 95,54 гривні/МВт⋅год.

  Рішення застосувати поетапне збільшення тарифу Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг ухвалила на нараді 20 грудня.

  Попередня редакція проекту постанови передбачала традиційне одномоментне зростання тарифу на передачу з 1 січня на 28,9% порівняно з чинним – до 445,4 гривні/МВт⋅год, а на диспетчеризацію – на 36,7% до 84,91 гривні/МВт⋅год.

  Однак в НКРЕКП вирішили, що одномоментне зростання в умовах воєнного часу може бути надмірно обтяжливим для споживачів електроенергії. Враховуючи можливі негативні наслідки різкого підвищення тарифів для споживачів, регулятор вирішив застосувати поетапне підвищення тарифу на послуги з передачі.

  В “Укренерго” вважають, що запропонований порядок збільшення тарифу на передачу та диспетчеризацію не відповідає тимчасовій структурі витрати коштів, яка очікується в 2023 році.

  Нагадаємо, через свої невдачі на полі бою, росіяни продовжують обстрілювати енергетичну інфраструктуру України. Через це значна частина енергетичної інфраструктури зруйнована, в енергосистемі України дефіцит потужності, а оператор системи передачі компанія "Укренерго" змушена вдатись до аварійних відключень.

  Степан Крьока

  Інф. delo.ua  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с ELCOMART.COM активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM" обязательна.  Электронная почта проекта: info@elcomart.com
  Тел.: +380-50-070-2126
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на elcomart.com обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на elcomart.com, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".