• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • RSS feed
 • НБУ презентував попередню концепцію е-гривні
  Опубликовано: 2022-11-30 19:45:07

  Національний банк презентував для обговорення проєкт концепції цифрової гривні, що покликана виконувати всі функції грошей та доповнювати готівкову та безготівкову форми гривні.

  Про це повідомила пресслужба Нацбанку.

  Зокрема, регулятор презентував представникам банків, небанківських фінансових установ  та ринку віртуальних активів можливий дизайн е-гривні, її архітектуру, характеристики та переваги для надавачів платіжних послуг.

  Нацбанк розглядає та опрацьовує три можливих варіанти використання е-гривні, від яких залежатимуть її дизайн та основні характеристики:

  для роздрібних безготівкових платежів із можливим функціоналом "програмованих" грошей: для здійснення цільових соціальних виплат, зниження державних видатків на адміністрування та контроль цільового використання коштів, а також використання технології смартконтрактів для програмування різноманітної логіки розрахунків  залежно від настання тих чи інших обставин та фактів;
  для використання у сфері, пов’язаній з обігом віртуальних активів, наприклад, для обміну, забезпечення випуску та інших операцій з віртуальними активами;
  для забезпечення можливості здійснення транскордонних платежів.
  Остаточна концепція е-гривні буде готова після консультації з учасниками ринку.

  "Розробка та впровадження е-гривні може стати наступним кроком еволюції платіжної інфраструктури України, сприятиме цифровізації економіки, подальшому поширенню безготівкових розрахунків, зменшенню їх вартості, зростанню рівня їх прозорості і підвищенню довіри до національної валюти загалом", – зазначив заступник голови Національного банку Олексій Шабан.

  Нагадаємо, Національний банк опублікував мапу України, на якій вказав, де розміщені відділення банків, які надаватимуть клієнтам фінансові послуги навіть в умовах тривалої відсутності енергопостачання.

  Ніна Комащенко

  Інф. delo.ua  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с ELCOMART.COM активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM" обязательна.  info@elcomart.com
  При использовании материалов сайта в электронном виде активная ссылка на elcomart.com обязательна.