• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Промновости
 • Товарная биржа
 • Цены
 • Выставки
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 25 июня 2004 года
 • Україна переходить від сировинної моделі економіки до продовольчої, — Мінагрополітики
  Опубликовано: 2022-09-27 08:33:53

  Про поступовий перехід України до продовольчої моделі економіки свідчить збільшення експорту молочної продукції та виробництво м’яса, а також активний розвиток сфери альтернативних джерел енергії і переробки зернових культур.

  Про це заявили в Міністерстві аграрної політики та продовольства України.

  Зазначимо, що продовольча економіка є характерною для розвинутих країн, тоді як сировинна — для країн, що розвиваються.

  В відомстві зазначили, що експорт української молочної продукції досяг рекордного показника за останні два роки, але не уточнили показники.

  "Форс-мажорний фактор війни прискорив нашу трансформацію. Дивлячись на результати роботи аграрного сектору за 7 місяців війни, ми бачимо, що вже точка неповернення в сировинну модель пройдена. Що це підтверджує? Перш за все, всі зрозуміли – аграрні виробники, фермери, що концентруватися на одній чи двох зернових олійних культурах є дуже ризикованим. І має бути однозначно диференціація", — сказав перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький в ефірі національного марафону UAразом.

  Здешевленням кормів і тренд на розвиток тваринництва призвели до збільшення поголів’я промислового свинарства та птахівництва.

  Інвестиції спрямовуються в біоенергетику, що як зазначив Висоцький, підштовхнуло розвиток сфери альтернативних джерел енергії (біоетанол, біогаз, біометан).

  "В Україні вже запущені проекти за цим напрямом – до кінця року буде ще ціла низка. Дані проекти забезпечують заміщення імпорту енергетичних ресурсів, що для нас важливо, адже ми таким чином вирівнюємо енергетичний баланс", – додав перший заступник міністра аграрної політики та продовольства.

  За даними УКАБ, за серпень торгівля молочною продукцією за кордон становила 12,7 тисяч тонн, що в 2 рази більше, ніж в 2021 році. Цей місячний показник об’єму торгівлі – є найбільшим за весь 2022 рік.

  За вісім місяців експорт молочної продукції досяг минулорічного рівня та становить 59,4 тисяч тонн.  Найбільшими імпортерами української продукції є: Молдова – 4,4 тисяч тонн, Польща – 2,4 тисяч тонн, Китай – 900 тонн.

  Загалом у серпні 2022 року обсяги українського експорту зросли на 25% і склали 7,29 млн тонн. У грошовому еквіваленті експортери отримали  3,36 млрд доларів, що на 411 млн доларів більше, ніж у липні.

  Інф. delo.ua  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с ELCOMART.COM активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM" обязательна.  Электронная почта проекта: info@elcomart.com
  Тел.: +380-50-070-2126
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на elcomart.com обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на elcomart.com, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".