• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Промновости
 • Товарная биржа
 • Цены
 • Выставки
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 25 июня 2004 года
 • Українські банки отримали за півроку 4,6 млрд гривень збитку
  Опубликовано: 2022-08-15 09:49:12

  У січні-червні поточного року банки продемонстрували від’ємний фінансовий результат у 4,6 мільярда гривень, повідомляє Національний банк України. Зокрема, в другому кварталі чистий збиток банківського сектору сягнув майже 4,5 мільярда гривень.

  Так, станом на 1 липня з 68 платоспроможних банків 47 були прибутковими та отримали чистий прибуток у розмірі 10 мільярдів гривень, а 21 був збитковим і отримав збиток у 14,6 мільярда.

  Стосовно складових загального фінрезультату в НБУ вказують, що темпи зростання чистого процентного доходу банків уповільнилися з 35% у січні-лютому до 19% за березень-червень у річному вимірі.

  "Усі великі банки пропонували позичальникам "кредитні канікули", деякі фінустанови тимчасово знизили ставки за споживчими кредитами. Це призвело до різкого скорочення процентних доходів у роздрібному сегменті", - вказують у Нацбанку.

  В свою чергу, комісійні доходи банків обмежує пригнічений попит на банківські послуги. Чистий комісійний дохід банківських установ скоротився за березень-червень на 35% р/р порівняно із зростанням на 15% р/р у січні-лютому.

  Натомість операційний результат банків залишався позитивним: чистий операційний прибуток до відрахувань у резерви за підсумками ІІ кварталу становив 33,5 мільярда гривень порівняно з 23,5 мільярда гривень у ІІ кварталі 2021 року.

  Від’ємний фінансовий результат першого півріччя визначили значні обсяги сформованих резервів під очікувані збитки через наслідки війни: банки сформували резерви на 57,9 мільярда гривень, з чого у березні-червні - на 52,1 мільярда гривень.

  В НБУ підкреслюють, що реалізація кредитного ризику внаслідок повномасштабної війни призвела до збитковості банківського сектору вперше за останні п’ять років.

  "Резерви за кредитними збитками зростатимуть й надалі. Щоб зберегти операційну ефективність, банки мають пристосувати свої бізнес-моделі до роботи в кризових умовах, а також належним чином відображати фінансові показники для збереження фінансової стійкості банківського сектору", – наголошує заступник голови регулятора Ярослав Матузка.

  Нагадаємо, що найбільш радикально фінансове становище українських банків змінилося за березень, коли їх прибутки обвалилися майже на 10 мільярдів гривень, пішовши загалом у невеликий мінус, а за квітень до цього додалося ще майже 7,3 мільярда гривень збитків, через що чотиримісячний фінрезультат сектору досяг від'ємної позначки у 7,426 мільярда гривень.

  Тимофій Бесп'ятов

  Інф. delo.ua  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с ELCOMART.COM активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM" обязательна.  Электронная почта проекта: info@elcomart.com
  Тел.: +380-50-070-2126
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на elcomart.com обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на elcomart.com, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".