• Главная
  • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
  • АРХИВ
  • RSS feed
  • Українські банки отримали за півроку 4,6 млрд гривень збитку
    Опубликовано: 2022-08-15 09:49:12

    У січні-червні поточного року банки продемонстрували від’ємний фінансовий результат у 4,6 мільярда гривень, повідомляє Національний банк України. Зокрема, в другому кварталі чистий збиток банківського сектору сягнув майже 4,5 мільярда гривень.

    Так, станом на 1 липня з 68 платоспроможних банків 47 були прибутковими та отримали чистий прибуток у розмірі 10 мільярдів гривень, а 21 був збитковим і отримав збиток у 14,6 мільярда.

    Стосовно складових загального фінрезультату в НБУ вказують, що темпи зростання чистого процентного доходу банків уповільнилися з 35% у січні-лютому до 19% за березень-червень у річному вимірі.

    "Усі великі банки пропонували позичальникам "кредитні канікули", деякі фінустанови тимчасово знизили ставки за споживчими кредитами. Це призвело до різкого скорочення процентних доходів у роздрібному сегменті", - вказують у Нацбанку.

    В свою чергу, комісійні доходи банків обмежує пригнічений попит на банківські послуги. Чистий комісійний дохід банківських установ скоротився за березень-червень на 35% р/р порівняно із зростанням на 15% р/р у січні-лютому.

    Натомість операційний результат банків залишався позитивним: чистий операційний прибуток до відрахувань у резерви за підсумками ІІ кварталу становив 33,5 мільярда гривень порівняно з 23,5 мільярда гривень у ІІ кварталі 2021 року.

    Від’ємний фінансовий результат першого півріччя визначили значні обсяги сформованих резервів під очікувані збитки через наслідки війни: банки сформували резерви на 57,9 мільярда гривень, з чого у березні-червні - на 52,1 мільярда гривень.

    В НБУ підкреслюють, що реалізація кредитного ризику внаслідок повномасштабної війни призвела до збитковості банківського сектору вперше за останні п’ять років.

    "Резерви за кредитними збитками зростатимуть й надалі. Щоб зберегти операційну ефективність, банки мають пристосувати свої бізнес-моделі до роботи в кризових умовах, а також належним чином відображати фінансові показники для збереження фінансової стійкості банківського сектору", – наголошує заступник голови регулятора Ярослав Матузка.

    Нагадаємо, що найбільш радикально фінансове становище українських банків змінилося за березень, коли їх прибутки обвалилися майже на 10 мільярдів гривень, пішовши загалом у невеликий мінус, а за квітень до цього додалося ще майже 7,3 мільярда гривень збитків, через що чотиримісячний фінрезультат сектору досяг від'ємної позначки у 7,426 мільярда гривень.

    Тимофій Бесп'ятов

    Інф. delo.ua



    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с ELCOMART.COM активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM" обязательна.



    САМОЕ ЧИТАЕМОЕ

    21 ноя, 11:00

    19 ноя, 18:06

    18 ноя, 18:59

    18 ноя, 15:29

    17 ноя, 18:38

    15 ноя, 18:58

    info@elcomart.com
    При использовании материалов сайта в электронном виде активная ссылка на elcomart.com обязательна.