• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Промновости
 • Товарная биржа
 • Цены
 • Выставки
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 25 июня 2004 года
 • В Україні розмежували теоретичну та практичну підготовку водіїв: як тепер отримати посвідчення
  Опубликовано: 2022-07-26 09:45:15

  З 24 липня в Україні запрацювали нові правила отримання водійського посвідчення, за якими розмежовано теоретичну та практичну частини підготовки водіїв, вказують у Головному сервісному центрі Міністерства внутрішніх справ.

  Відтепер охочим отримати водійське посвідчення, спочатку варто пройти теоретичний курс навчання в автошколі та успішно скласти тестування в територіальному сервісному центрі МВС. Вже зі знаннями правил дорожнього руху та зі свідоцтвом про закінчення теоретичної підготовки можна починати практичний курс і виїжджати на вулиці за кермом.

  "Таке розмежування навчального процесу не просто виглядає логічним, але вводиться ще й з огляду на світовий досвід. Фактично, це стане гарантією безпеки на дорогах, оскільки до практичного навчання допускатимуть тільки тих, хто вже знає правила дорожнього руху", - підкреслюють у відомстві.

  На теоретичному курсі навчання людині треба буде опанувати правила дорожнього руху, правила експлуатації транспортних засобів, основи безпеки руху та надання домедичної допомоги. Внутрішній теоретичний іспит в автошколі скасовується.

  Після навчання заклад освіти формує свідоцтво про закінчення теоретичної підготовки та вносить дані до Єдиного державного реєстру МВС. Після цього людина складає іспит у територіальному сервісному центрі МВС, окрім майбутніх водіїв категорій ВЕ, С1Е, СЕ, D1E і DE.

  Усі, хто успішно його складає, отримують свідоцтво, яке є пропуском на практичний курс навчання. Таке свідоцтво буде дійсним протягом одного року: тому якщо цей термін пройшов, а людина, яка хотіла отримати посвідчення водія, так і не склала наступний екзамен з практичного водіння, вона повинна буде починати навчання спочатку.

  В свою чергу після завершення обов’язкового іспиту в автошколі заклад освіти видаватиме свідоцтво про закінчення практичної підготовки, яке буде чинне протягом двох років.

  Варто зазначити, що раніше зміна автошколи не передбачалась. Тепер же можна обрати з акредитованих навчальних закладів один для теоретичного навчання, а для практичного — інший.

  Натомість усі, хто розпочали підготовку, перепідготовку в автошколі і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів до 24 липня, будуть продовжувати навчання відповідно до старих норм і складатимуть внутрішні іспити в автошколі та іспити в територіальному сервісному центрі МВС за старим алгоритмом.

  Тимофій Бесп'ятов

  Інф. delo.ua  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с ELCOMART.COM активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM" обязательна.  Электронная почта проекта: info@elcomart.com
  Тел.: +380-50-070-2126
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на elcomart.com обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на elcomart.com, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".