• Главная
  • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
  • АРХИВ
  • RSS feed
  • З ліквідацією «Укрекоресурси» бюджет позбудеться як мінімум 17 млн грн щорічно
    Опубликовано: 2015-05-19 22:00:00

    При ліквідації ДП «Укрекоресурси» держбюджет позбудеться як мінімум 17 млн грн надходжень щорічно. Тому перш ніж ліквідовувати монополіста, на якого покладалася реалізація державної політики в галузі поводження з відходами, необхідно було провести фінансовий аудит його діяльності, а також аудит ефективності.

    Такі результати дослідження ГО «Публічний аудит», - повідомляє прес-служба громадської організації.

    «Аудиторський аналіз показав, що валовий дохід підприємства має становити не менше 100 млн грн у рік, а при збільшенні імпорту пропорційно збільшувалися б і доходи. Ніша, яку посіли «Укрекоресурси», дуже перспективна й вигідна для держави. Якби було оптимізовано витрати та встановлено жорсткий контроль за адміністративними видатками, монополіст отримував би до 50% чистого прибутку від доходу, тобто це як мінімум 7 млн грн при діючій на сьогодні відсотковій ставці в 15%, а також понад 10 млн податку на прибуток надходжень до держбюджету», - розповідає керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб.

    Він додає, що при збільшені ставки відрахування до 70%, як неодноразово пропонували незалежні аудитори Уряду, такі відрахування становили б 30 млн грн.

    За його словами, звинувачення ДП у корумпованості резонні. Аудитори детально проаналізували показники його доходів та витрат за останні роки. Так, валові витрати в середньому становили 75 % від валових доходів.

    «Не менш цікавими є дані адмінвитрат, які передбачають виключно розходи на утримання та не включають виробничих. Так ось у 2011 році адмінвидатки становили 94% від валових витрат, у 2012-му - 38%, в 2013-му - 55% та в 2014-му - 53%. У середньому вони «з'їдали» 60% від усіх витрат, а у вимірі чотирьох років ідеться про понад 107 млн грн», - стверджує Максим Гольдарб.

    У той же час динаміка чистого прибутку ДП за останні п'ять років зменшилася у 8 разів. Як пояснює спеціаліст, з економічної точки зору це абсолютно нелогічно, адже всі без винятку імпортери при розмитнені були змушені сплачувати за утилізацію упаковки наперед, завдяки чому «Укрекоресурси» могли б ніколи не турбуватися про фінансування своєї діяльності.

    Оскільки дохідна частина «Укрекоресурси» формується за рахунок імпортерів, «Публічний аудит» проаналізував ще й статистичні дані імпорту товарів за 2010-2013 рр., порівнявши їх із чистим прибутком підприємства. Зрозуміло, що порівняння є відносними, але невідомо, чому при зменшенні обсягу імпорту товарів на 20%, чистий прибуток підприємства за аналогічний період зменшився на 90%.

    Разом з тим, за аналізом «Публічного аудиту», не впоралося підприємство й зі своїм прямим обов'язком - збиранням та утилізацією відходів як вторинної сировини. За відсутності відповідної інформації на сайті «Укрекоресурсів», незалежні аудитори ознайомилися зі статистичними даними поводження з відходами протягом 2010-2013 рр. Показник утилізації увесь цей час був сталим і становив приблизно третину від загальної кількості сміття. Співвідношення спалених відходів до утворених також незмінний - 0,2-0,3 %.

    За висновком «Публічного аудиту», «Укрекоресурси» в цілому не виконали покладених функцій, хоча цілком могли це зробити навіть при теперішній недосконалій нормативно-правовій базі, що регламентує діяльність підприємства. Разом з тим при виважених та дієвих управлінських рішеннях керівництва ДП, його дохід можна було б збільшити в рази. Приміром, із поля зору «Укрекоресурсів» повністю випала сфера вторинної сировини, яка дає заробіток в мільярди гривень. Так, вартість однієї тони вторинних відходів становить близько 5 тис. грн, а в нашій державі їх накопичується за рік понад 13 млн тон. Тобто, потенційний ринок вторинних відходів в Україні становить більш ніж 30 млрд грн.

    «Уряд не запропонував альтернативи вирішення завдань, що покладалися на ДП «Укрекоресурси», при чому актуальність їх є очевидною. За 13-річну діяльність ДП створено певну базу з сортування та утилізації ТПВ - це понад 20 представництв в Україні, три комплекси з переробки відходів, Інформаційно-аналітичний та Український санітарно-медичний центр. Підприємство анонсувало відкриття ряду ліній з переробки ТПВ у різних регіонах України. Тобто, вся ця інфраструктура піде з молотка без належного аудиту діяльності підприємства. Разом з тим ліквідація монопольного становища виведе на ринок послуг з утилізації приватні структури, система контролю за діяльністю яких відсутня», - резюмує керівник «Публічного аудиту».

    uainfo.org



    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с ELCOMART.COM активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM" обязательна.



    info@elcomart.com
    При использовании материалов сайта в электронном виде активная ссылка на elcomart.com обязательна.