Про це заявив Голова Держкомрезерву України Богдан Федорчук, коментуючи повідомлення відносно можливого подорожчання хліба, що з’явились останнім часом у деяких ЗМІ. Говорячи про можливе подорожчання хліба та втручання держави у цю ситуацію голова Держкомрезерву відзначив, що потрібно усувати першопричини підвищення цін, а не їх наслідки. “Зокрема, якщо ми говоримо про дефіцит продовольчого зерна на внутрішньому ринку, викликаний значними обсягами експортування, тут, очевидно, необхідно говорити про державне регулювання експорту”, - зазначив Богдан Федорчук.
“Звичайно ж, існують об’єктивні фактори, що можуть вплинути і впливають на ринок зерна і відповідно – на ціну хліба. Це, зокрема, подорожчання пального та енергоносіїв. Не найкращим чином на ситуації можуть позначитись і теперішні сильні морози”, - сказав Голова Держкомрезерву.
Обговорюючи питання закупівель до державного резерву, Богдан Федорчук підкреслив, що зерно завжди було і залишається основним пріоритетом. При розподіленні коштів на закупівлю матеріальних цінностей держрезерву кошти на зерно завжди виділяються у першу чергу.
В той же час, за словами голови Держкомрезерву, ринок зерна потрібно оцінювати комплексно. “Державні запаси – це не лише Держкомрезерв. Слід також брати до уваги ресурси підприємств ДАК “Хліб України” та Аграрного фонду, - зазначив Богдан Федорчук. – Все це - той резерв, який може бути використаний, але тільки в тому випадку, коли всі інші важелі впливу на ситуацію будуть вичерпані”.
В той же час, за словами Голови Держкомрезерву, Комітет підзвітний Кабінету Міністрів і вживати будь-яких заходів у цьому напрямку зможе лише за умови відповідного рішення Уряду. “Якщо Кабмін вирішить, що ситуація достатньо серйозна і необхідно втручання держави та використання запасів держрезерву, ми негайно виконаємо доручення Уряду. Всі ресурси для цього у нас є”, - заявив Богдан Федорчук.
"Урядовий портал"