У підприємств будівництва в Україні різко покращилися ділові очікування - Нацбанк

05 июл, 09:05

Бізнес в Україні третій місяць поспіль позитивно оцінює результати та перспективи своєї діяльності, причому найоптимістичніші очікування демонструють підприємства будівництва, які з початку війни показували найгірші очікування.

Про це свідчать результати щомісячного опитування щодо індексу очікувань ділової активності, яке проводить Національний банк.

"Підприємства будівництва мали найоптимістичніші оцінки завдяки сприятливим погодним умовам, потребі в розширенні західної логістики, будівництві та відновленні доріг: секторальний індекс становив 58.6 (у травні – 51.3)", - повідомляє Нацбанк.

Загалом у червні індекс очікувань був зафіксований на рівні вище нейтрального, підвищившись до 50.8 порівняно з 50.5 у травні.

Цьому сприяли зниження темпів зростання витрат на сировину та енергію, поступове налагодження виробничих та логістичних ланцюгів, поліпшення інфляційних і курсових очікувань та пожвавлення внутрішнього попиту.

Підприємства торгівлі вчетверте поспіль надали позитивні оцінки завдяки сталим споживчим настроям, збільшенню пропозиції товарів та сповільненню темпів інфляції: секторальний індекс ‒ 52.5 (у травні ‒ 52.7);

Підприємства промисловості поліпшили оцінки завдяки зниженню темпів зростання витрат на сировину та енергію, відновленню виробничих та логістичних ланцюгів, уповільненню темпів інфляції: секторальний індекс ‒ 51.0 (у травні ‒ 50.4);

Підприємства сфери послуг другий місяць поспіль єдині серед інших секторів зберегли негативні оцінки щодо своїх економічних перспектив, зважаючи на низьку платоспроможність населення, слабкий попит та проблеми з логістикою: секторальний індекс ‒ 48.9 (не змінився з травня).

Більшість підприємств, що беруть участь в опитуваннях, і надалі зберігають високі очікування щодо здорожчання власної продукції/послуг.

Водночас оцінки щодо зайнятості були неоднорідними. Респонденти сфер будівництва та послуг уперше за тривалий час очікували на збільшення загальної чисельності працівників, натомість підприємства промисловості та торгівлі – на зменшення.

Інф. epravda.com.ua


Адрес новости: http://elcomart.com/show/486674.html
* * *




Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua