
04 дек, 16:45
Об’єднати зусилля у подоланні системних кризових проблем на основі рівноправного партнерства між бізнесом та владою закликали в Українському союзі промисловців і підприємців новопризначений Кабінет міністрів України. Адже саме ситуативна, відірвана від потреб ділової спільноти та інтересів населення соціально-економічна політика призводить до критичного виснаження економічних ресурсів держави, відтоку капіталу з країни, спаду інвестицій, фактичної зупинки кредитування реального сектора економіки та загального падіння рівня життя українців. Вихід з кризи, стабілізація ситуації – завдання новопризначеного уряду та новообраного парламенту. Лише заручившись підтримкою громадськості та врахувавши думку практиків і фахівців, можна напрацювати дієвий антикризовий план.
«У країні – найгостріша за всі часи незалежності соціально-економічна криза. З початку року заборгованість з заробітної плати збільшилась на 193%, за підсумками жовтня 2014 року зафіксовано зниження обсягів промислового виробництва на 16,3% порівняно з жовтнем минулого року, за 10 місяців 2014-го роздрібний товарообіг знизився приблизно на 7%. Порівняно з показниками початку 2014 року гривня знецінилася у майже два рази. Небезпечна сукупність цих факторів створює передумови для поглиблення соціально-економічної кризи, відвернути яку – прямий обов’язок уряду, парламенту і президента країни», - заявив президент УСПП Анатолій Кінах.
За його словами, стагнація в промисловому секторі, занепад ринкових відносин, критичний відтік інвестицій є наслідком непродуманої державної політики в сфері управління економікою. Оголосивши курс на європейську інтеграцію, держава досі обмежується гаслами замість конкретних дій. Нам потрібні чіткі програми розвитку національного виробництва – кредитування, імпортозаміщення, модернізації, локалізації виробництв.
У ситуації, коли країні загрожує іноземний загарбник, наші внутрішні резерви на межі виснаження, а державний апарат переживає глобальні зміни, промисловці і підприємці нагадують урядовцям та новообраним народним депутатам про величезну відповідальність за доручену справу. Вони мусять забути про особисті та політичні розбіжності, перейнятися ідеєю командної роботи, щоб виконати завдання величезної складності – зняття соціально-економічної напруги, рішучого здійснення реформ, необхідних для розвитку економіки та вітчизняного виробництва, зміцнення стабільності та мирного процесу в країні, викорінення корупції. Але без тісного контакту з громадянським суспільством, з об’єднаннями бізнесу така діяльність не буде мати успіху. Тільки у продуктивному професійному взаємовідповідальному діалозі та обміні думками бізнесу і влади можна досягти результату у відродженні нашої економіки, вважають промисловців.
«Український союз промисловців та підприємців за результатами надзвичайного позачергового з’їзду, запланованого на ІІ декаду грудня цього року, планують створити громадську Антикризову раду з метою екстреного напрацювання шляхів виходу з ситуації. Об’єднавшись, єдиним фронтом ми можемо вплинути на ситуацію та змусити владу усвідомити її відповідальність перед народом України. Ми повинні не допустити поглиблення соціально-економічної кризи, і як наслідок – безробіття, зриву виконання бюджетів та зростання соціальної напруги», – заявив президент УСПП.
А.Кінах закликав соратників негайно долучитися до напрацювання плану виведення економіки з кризи, щоб змусити владу врахувати думку громадськості та експертів і у своїх діях слугувати перш за все національним інтересам.
Адрес новости: http://elcomart.com/show/455613.html
* * *
Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua