Опитування проводилося з 30 вересня по 8 жовтня 2005 року в 16 регіонах України, які були відібрані за результатами аналізу парламентських виборів 1998 і 2002 років та президентських 1999 і 2004 років. Причому пріоритет надавався останнім парламентським виборам. Всього за випадковою квотною вибіркою з врахуванням основних соціально-де.мографічних характеристик населення України (населений пункт, в якому проживає респондент, стать, вік, асвіта) було опитано 2472 респондентів (можлива похибка 2%). Квотна. а не маршрутна вибірка була вибрана для того, щоб максимально збільшити анонімність опитування. Бо як показує практика подібних соціологічних досліджень (особливо досліджень в ході президентських кампаній 1999 та 2004 років) при по квартирному опитуванні населення значна частина респондентів або починає давати неправдиву відповідь, або не дає змістовної відповіді, "ховаючись" за пунктом "важко відповісти".
Метою дослідження було визначити вплив урядової кризи в країні на електоральну поведінку населення та його ставлення до проблем, які гостро обговорювалися в ЗМІ протягом вересня 2005 року.
Таблиця 1. За яку партію чи політичний блок голосувало б населення України, якби вибори до Верховної Ради України відбулися сьогодні
|
Таблиця 2. Кількість населення країни, яка готова голосувати за Народний союз "Наша Україна", якщо його партійні списки на виборах очолить В.Ющенко:
|
Таблиця 3. Яку політичну силу Ви ототожнюєте з опозицією в нашій країні?
|
„Український вибір”