Держмитслужба у квітні 2026 року надала пільг зі сплати митних платежів на 37,9 млрд грн, що на 13,1 млрд грн, або на 52,8%, більше порівняно з аналогічним періодом 2025 року (24,8 млрд грн).
Про це йдеться в повідомленні Державної митної служби.
Загальна сума наданих преференцій становила 51,3% від усіх надходжень до бюджету від митниці у квітні (73,9 млрд грн).
Найбільшу частку преференцій становлять:
пільги, надані при імпорті товарів оборонного призначення - 54,5% (20,7 млрд грн);
пільги на підакцизні товари (тютюн) для виробництва в Україні тютюнових виробів - 16,7% (6,3 млрд грн);
звільнення зі сплати ввізного мита у рамках виконання угод "про вільну торгівлю" - 10,2% (3,8 млрд грн);
пільги на товари для відновлення та ремонту енергетичної інфраструктури - 7% (2,7 млрд грн);
пільги із ввезення на митну територію України природного газу – 7% (2,7 млрд грн);
інші пільги відповідно до законодавства - 4,4% (1,7 млрд грн).
Інф. epravda.com.ua

