• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Промновости
 • Товарная биржа
 • Цены
 • Выставки
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 25 июня 2004 года
 • Проект госбюджета на 2018 год вдвое уменьшает финансирование политпартий в Украине
  Опубликовано: 2017-11-10 17:08:31

  Проект государственного бюджета Украины на 2018 год предусматривает, представленных в парламенте политическим партиям получат средств вдвое меньше, чем предусмотрено законодательством по их финансирования, сообщают участники круглого стола «Проблемы и перспективы реализации реформы финансирования политических партий». Запад провел Центр политико-правовых реформ (ЦППР). Об этом "Главному" сообщили в пресс-лужбе Дэвида Стулика, главы Представительства ЕС в Украине.

  Зацікавлені сторони обговорили затягування реформи політичного фінансування в Україні, яка була розпочата ще у 2015 році. Окремі парламентарії намагаються скоригувати її, а державна влада не бажає фінансувати парламентські партії на рівні, якого вимагає закон. Наприклад, у 2016–2017 рр. ці партії отримали на 10% менше запланованих на їхнє фінансування коштів.

  Юлія Кириченко, член правління Центру політико-правових реформ (ЦППР), та Юлія Шипілова, програмний менеджер IFES, зазначили, що лише 29% українців знають про те, що з 2016 року парламентські партії почали отримувати державне фінансування, а ідею його запровадження підтримує не більше 10% населення. Абсолютна більшість українців переконані, що партії повинні отримувати фінансування від своїх лідерів і рядових членів. Тільки 13% українців готові виділяти кошти на користь партії, якій вони довіряють (за результатами соціологічного опитування ФДІ ім. Ілька Кучеріва).
  Експерт ЦППР Дмитро Калмиков відзначив, що деякі розроблені НАЗК акти, які вимагалися Законом «Про політичні партії в Україні», містять суттєві недоліки: «одним із них НАЗК встановило обов’язок для партій подавати не лише щоквартальні фінансові звіти, а й консолідований фінансовий звіт за рік, що суперечить приписам Закону».

  Представники партій зауважили на негайній потребі запровадити електронну систему подання та оприлюднення щоквартальних фінансових звітів, оскільки паперова форма занадто обтяжлива для багатьох партій. Обсяги такого звіту можуть сягати кількох тисяч друкованих аркушів, що дуже незручно при їхньому поданні та вимагає значних матеріальних витрат.

  Олександр Банчук, член правління ЦППР, підкреслив, що «закон дозволяє робити величезні внески на користь партій, а встановлені обмеження щодо розмірів внесків жодним чином не стимулюють самі партії до пошуку нових, тобто реальних і законних, джерел фінансування». Фактично, у 2017 році фізична особа могла здійснити таких внесків на загальну суму до 1 280 000 грн., а юридична – до 2 560 000 грн. У 2018 році ці показники суттєво зростуть.

  glavnoe.ua  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с ELCOMART.COM активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM" обязательна.  Электронная почта проекта: info@elcomart.com
  Тел.: +380-50-070-2126
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на elcomart.com обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на elcomart.com, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".