• Главная
  • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
  • АРХИВ
  • RSS feed
  • Вугільна лихоманка загрожує Україні екологічною катастрофою
    Опубликовано: 2017-05-14 19:00:53

    Кустарне виробництво деревного вугілля перетворить Україну в Гаїті, де подібний бізнес спровокував екологічну катастрофу. Кількість нелегальних кустарних виробництв деревного вугілля в Україні за останні два роки зросла вдвічі і продовжує рости.
    Цей сегмент "чорного" бізнесу сьогодні входить до десятки найбільш прибуткових та найменш витратних, як і розкрадання лісу, видобуток бурштину тощо, пише в своїй статті для ZN.UA Петро Чечелюк.
    Щоб запустити таке виробництво знадобиться лише жерстяна піч, яку можна купити за 5-7 тисяч гривень.
    Подібним бізнесом активно займаються ділки у всіх "лісових" областях країни — від Сум до Ужгорода.
    За словами Чечелюка, печі ховають близько занедбаних колгоспних ферм, у лісосмугах, на околицях сіл.
    Виробництво партії вугілля займає близько двох тижнів, при цьому обладнання для зниження кількості шкідливих викидів (оксиди натрію та сірки, смола), нелегали не використовують, оскільки воно дуже дороге.
    Як зазначив автор статті, інфляція перетворила деревне вугілля на "чорне золото".
    У Сумській області кубометр дерева твердих порід офіційно коштує близько 800 грн, неофіційно — 120 грн. Вихід вугілля — 40% від маси дерева. На виробництві можуть працювати дві людини невисокої "кваліфікації" із зарплатою 3-4 тисячі гривень. За тонну деревного вугілля доведеться віддати $200.
    За оцінками Львівського національного лісотехнічного університету, в 2009-2011 рр. експорт цього виду палива в Україні становив 4% від загального обсягу експорту деревини і продуктів його переробки.
    Водночас, за даними Держстату, минулого року Україна експортувала деревини на суму $1,3 мільярда, тобто нелегально виробленого вугілля продали щонайменше на $40 мільйонів.
    При цьому в останні роки "вугільна лихоманка" охопила Житомирську область, де навіть в таких районах як Лугинський, Романівський та Олевський місцеві виходили на антивугілні "протести".
    За словами екологів, кустарне виробництво деревного вугілля перетворить Україну на Гаїті, де подібний бізнес спровокував екологічну катастрофу, але багатшими жителі так і не стали.
    "Гаїтяни вирубили всі ліси і перетворили їх на вугілля, але як жили в бідності, так і живуть понині", - підсумував автор.
    Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua" раніше, генпрокурор Юрій Луценко займеться "врегулюванням" ситуації з видобуванням бурштину в Рівненській області і відправить туди нового прокурора.

    znaj.ua



    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с ELCOMART.COM активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM" обязательна.



    info@elcomart.com
    При использовании материалов сайта в электронном виде активная ссылка на elcomart.com обязательна.