• Главная
  • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
  • АРХИВ
  • RSS feed
  • УТБ готовит новый тендер на закупку 78 габаритно-весовых комплексов
    Опубликовано: 2017-03-03 23:11:27

    У Фонді державного майна України сподіваються вийти на продаж малих держпідприємств на цифру близько 1000 на рік.

    Про це на брифінгу сказав заступник голови Фонду державного майна України Андрій Гайдуцький, повідомляє кореспондент Укрінформу.

    "На сьогодні ми продаємо в середньому за рік близько 50 об'єктів - це дуже мало. Ми маємо вийти на продаж по малій приватизації - 100-200 об'єктів на місяць, тобто більше 1000 на рік. По великій приватизацій - теж близько 100 підприємств", - сказав Гайдуцький.

    Він зазначив, що Фонд держмайна перевів усю малу приватизацію на продаж в електронних біржах. На сьогодні фонд співпрацює з 17 біржами.

    "Ми запустили нові типи аукціонів. Тому що, на жаль, якість державних активів залишається дуже низькою - понад 90% всієї держвласності було введено в експлуатацію 50-150 років тому, понад 95% усіх держпідприємств мають значні борги, багато з них працюють з від'ємними показниками. Все це вимагає нових підходів до продажу державної власності", - сказав Гайдуцький.

    За його словами, на сьогодні продаж об'єктів приватизації залишається на досить низькому рівні. Це пов'язано з тим, що, по-перше, об'єкти дуже старі, а по-друге, вони мають велику заборгованість і, як результат, стартові ціни, які пропонуються по цих об'єктах, є надто завищеними."Досить часто вони завищені в 10 і більше разів. Ми бачимо це тому, що, коли виставляємо об'єкт на аукціони, ціна знижується на 90% від стартової ціни, і об'єкт не продається. До кого питання має бути в першу чергу? До оцінщика. На жаль, оцінщики дуже часто підходять при оцінці об'єкта не по доходному підходу, а по майновому. Тому вони беруть майно і рахують скільки б воно коштувало, якби заново продавати. Таким чином, ми отримуємо якісь химерні пропозиції від оцінщиків", - наголосив Гайдуцький.

    Він зазначив, що у цьому зв'язку ФДМУ разом з МЕРТ та ЄБРР підготували новий проект закону про приватизацію, який виключає інститут оцінщиків від підготовки об'єктів до приватизації.

    "Фонд держмайна буде оголошувати про те, що він планує продати об'єкт приватизації. Усі потенційні учасники, які хочуть купити цей об'єкт, надаватимуть свої пропозиції. І той, хто подасть найвищу заявку - то вже й буде стартова ціна, а далі йтимуть торги", - наголосив Гайдуцький.

    Він підкреслив, що ФДМУ потрібен майданчик ProZorro.Продажі, адже завдяки йому Фонд держмайна зможе налагодити процес підготовки виставлення об'єктів на продаж, і учасники подаватимуть свої заявки до цієї системи. "Таким чином, ми повністю нівелюємо людський фактор впливу на поточну ціну під час продажів, і я сподіваюся, що ця система буде допрацьована, і ми вийдемо на новий рівень прозорих продажів об'єктів державного майна", - зауважив заступник голови фонду.

    Прем'єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні уряду в середу, 1 березня, запропонував звільнитися всім працівникам Фонду держмайна.

    "Я вважаю, що Фонд державного майна у повному своєму складі неефективно управляє державним майном. Від цього держава втрачає мільярди гривень. Мільярди. Вам треба всім разом зібратися, написати заяви і звільнитися", - заявив Гройсман.Государственная служба Украины по безопасности на транспорте (УТБ) осуществляет подготовку нового тендера на закупку 78 мобильных комплексов габаритно-весового контроля (ГВК) грузового автотранспорта. Об этом сообщил глава ведомства Михаил Ноняк на пресс-конференции в Киеве в пятницу, передает корреспондент сайта «Порты Украины».

    «Это будут спецавтомобили-лаборатории, которые будут передвигаться по территории Украины и осуществлять различного рода контроль. Мы с понедельника планируем запустить тендер на приобретение этих комплексов», — сказал Ноняк.

    По его словам, ведомство разрабатывает правовую базу, регулирующую использование автоматических систем взвешивания на автомагистралях и планирует создать мониторинговый центр по управлению комплексами.

    «У нас на сегодня в Украине нет даже законодательства на эту деятельность. И мы разрабатываем сейчас только нормативно-правовую базу, а также будем искать средства как из государственного бюджета, так и, возможно, от разных донорских организаций и мировых институтов для того, чтобы иметь возможность запустить хотя бы несколько пунктов такого дистанционного контроля», —  сказал Ноняк.

    Как добавил глава ведомства, существует потребность примерно в 150 комплексах ГВК на основных автомагистралях и в портах.

    УТБ объявила тендер на закупку 78 комплексов ГВК в ноябре 2016 года. Заявку на участие подали два участника, однако тендер не состоялся из-за того, что оба участника ненадлежащим образом оформили документы.

    Министерство инфраструктуры в 2016 году планировало закупить 70 комплексов ГВК. По словам министра инфраструктуры Владимира Омеляна, с 2017 года габаритно-весовой контроль на автодорогах будет усилен. «Именно с этой целью со следующего года на украинских дорогах будет увеличено количество габаритно-весовых комплексов», — сообщил Омелян.

    ports.com.ua



    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с ELCOMART.COM активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM" обязательна.



    info@elcomart.com
    При использовании материалов сайта в электронном виде активная ссылка на elcomart.com обязательна.