• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Промновости
 • Товарная биржа
 • Цены
 • Выставки
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 25 июня 2004 года
 • Чи скасують держрегулювання цін на продукти на постійній основі
  Опубликовано: 2016-12-15 16:00:00

  Міністерство аграрної політики і продовольства виступає за повне скасування державного регулювання цін на продукти харчування, пілотний проект якого був введений в Україні в період з 1 жовтня 2016 року по 1 січня 2017 року, повідомив директор департаменту продовольства Мінагропроду Микола Мороз. У відомстві зазначили, що з часу запуску пілотного проекту щодо скасування держрегулювання, цінова ситуація в державі суттєво не змінилася.

  «Мінагрополітики виступає за скасування регулювання, враховуючи, що воно не має істотного впливу на рівень споживчих цін, а регулювання ринку має знаходитися виключно в руках Антимонопольного комітету, якщо є якісь серйозні порушення», - сказав він.

  Микола Мороз зазначив, що з часу запуску пілотного проекту щодо скасування держрегулювання, цінова ситуація в державі суттєво не змінилася. За його словами, найбільше подорожчали продукти молочної групи – на 10-15% - але викликано це було, в першу чергу, економічними факторами.

  "Держрегулювання цін на соціальнозначущі продукти харчування скасували і ... і нічого не сталося !!! Як і очікувалося ніяких катаклізмів в зв'язку зі скасуванням цінового регулювання не відбулося. Ті продукти, ціни на які росли в світі, можна порівняти подорожчали і в Україні. Ті продукти, ціни на які в світі не змінилися, вони не змінилися і в Україні.
  Всі страшилки, якими лякали прихильники державного регулювання, на зразок необґрунтованого завищення цін сільгоспвиробниками / переробниками / рітейлом, на перевірку виявилися плодом хворої фантазії, а я думаю пристрасного бажання продовжувати брати хабарі за узгодження підвищення цін. Конкуренція виявилася набагато краще держрегулювання - витрат на утримання чиновників-контролерів немає і все відбувається як і раніше, навіть більше того, зростання цін на продукти харчування відстає від інфляції. Навіщо ми стільки років їм платили з державної кишені?!", - зазначив заступник голови ВАР Михайло Соколов.

  Нагадаємо, 22 вересня Кабінет міністрів України затвердив пілотний проект скасування державного регулювання цін на продукти харчування з початком 1 жовтня 2016 року та закінченням 1 січня 2017 року. Мінекономрозвитку підтримує ідею повної відмови від держрегулювання цін. У відомстві зазначають, що всупереч ідеї державного регулювання, з 2003 року зростання цін на соціально значущі продукти харчування значно випереджає середнє зростання цін по всіх продуктах харчування. Державне регулювання цін на продукти харчування встановлено постановою Кабінету міністрів від 25 грудня 1996 року №1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)».

  agronews.ua  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с ELCOMART.COM активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM" обязательна.  Электронная почта проекта: info@elcomart.com
  Тел.: +380-50-070-2126
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на elcomart.com обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на elcomart.com, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".