• Главная
  • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
  • АРХИВ
  • RSS feed
  • Розподіл часток на промисловий вилов риби у 2017-2021 здійснюється по-новому
    Опубликовано: 2016-09-23 16:00:00

    В Держрибагентстві триває  засідання  комісії з розгляду заяв користувачів про встановлення частки добування (вилову) водних біоресурсів на водних об’єктах загальнодержавного значення  та розподіл часток на промисловий вилов риби користувачам водних біоресурсів  у  2017-2021  роках.

    Цьогорічний розподіл   відбувається за новим  підходом, розробленим Держрибагенством у 2015 році. «Ми замінили видачу промислових квот строком на 1 рік на закріплення   часток добування вилову водних біоресурсів  на  5 років. Це дає можливість бізнесу планувати довгострокову діяльність підприємств, інвестувати у бізнес», — повідомив  Голова Держрибагентства Ярема Ковалів.

    Також при розподілі  часток на вилов вперше повністю усунено суб’єктивізм та людський фактор,  оскільки  частки розподіляються за формулою, визначеною законодавством України – постановою КМУ від 25.11.2015 №992 «Про затвердження Порядку здійснення спеціального  використання водних біоресурсів у внутрішніх  рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах),  внутрішніх морських водах, територіальному морі,  виключній (морській) економічній зоні та на континентальному шельфі України». Частка добування (вилову) визначається у відсотках для кожного користувача водних біоресурсів строком на 5 років. За основу береться вилов по кожному користувачу за 2013 – 2016 роки, та загальний вилов всіма користувачами на цьому водному об’єкті за ті роки.

    Нові на ринку підприємства  мають право отримати право на вилов риби  на аукціоні, де буде виставлено  резерв лімітів – до 15%  затвердженого  ліміту або прогнозу допустимого вилову водних біоресурсів. Аукціони будуть проходи  на початку 2017 року.

    17 серпня 2016 року, за місяць до початку розподілу квот, Держрибагентством було офіційно розміщено на сайті  перелік заявників  на  отримання часток добування (вилову) водних біоресурсів, з яким  користувачі мали можливість  ознайомитися, перевірити коректність інформації у заявках до розгляду та звернутись до відомства у разі виникнення  спірних питань.

    Комісія не впливає на визначення обсягу частки на вилов і виключно перевіряє отримані заявки на предмет  відповідності вимогам законодавства. Комісія має право  відмовити заявникам у випадку: несвоєчасного подання документів або подання документів у неповному обсязі; виявлення у поданих документах недостовірних відомостей; несплати штрафу/невідшкодованої шкоди, що завдана рибному господарству на дату подання заяви про встановлення частки добування (вилову) водних біоресурсів для промислу; систематичних (три і більше) грубих порушення законодавства з питань охорони, використання та відтворення водних біоресурсів протягом попереднього року; відсутності обсягу нерозподіленого ліміту; використання протягом попередніх трьох років менш як на 75 відсотків обсягу виділеної частки добування (вилову) водних біоресурсів, за винятком форс-мажорних обставин; відсутності ліцензії на промисловий вилов риби, крім внутрішніх водойм та річок — для водних об’єктів, здійснення промислового вилову на яких потребує ліцензування.

    agronews.ua



    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с ELCOMART.COM активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Торгово-промышленные новости ELCOMART.COM" обязательна.



    info@elcomart.com
    При использовании материалов сайта в электронном виде активная ссылка на elcomart.com обязательна.